کد خبر: ۵۳۶۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
با وجود تلاش رژیم اسرائیل و برخی تندروها در امریکا؛

همزمان با آغاز گفت‌وگوها در وین، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با هدف فضاسازی علیه ایران توری اروپایی آغاز کرد. با این حال با وجود بیانیه های صادر شده از سوی این مقام اسراییلی در این سفرها، ادبیات وی در روند مذاکرات انعکاسی نیافت.

به گزارش شفاف، علاوه بر تلاش های مذبوحانه رژیم صهیونیستی، برخی مقامات در آمریکا نیز با اظهارنظرهایشان سعی کردند تا جو مذاکرات وین را سرد سازند و از طرفی تلاش شد تا این گونه القا شود که تیم ایران در مذاکرات جدی نیست. با همه این اقدامات و اختلاف نظرها بر سر چگونگی احیای برجام، اما گفت وگوها تاکنون در جریان است.

جوسازی ها تا جایی پیش رفت که برخی اخبار در روز مذاکرات به این سمت رفت که هیات های آمریکایی و اروپایی پنجشنبه به پایتخت هایشان باز می گردند و روند مذاکرات مثبت نیست اما ظاهرا طرف های مقابل این جوسازی ها را جدی نگرفتند و مذاکرات در سطوح سیاسی و کارشناسی به طور دو جانبه و چندجانبه جریان دارد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه کشورمان عصر روز پنجشنبه در توئیتی نوشت: با پیشرفت گفتگوها در وین، رژیم اسرائیل بار دیگر چهره واقعی خود را به نمایش گذاشت و خواستار توقف فوری مذاکرات شد.

خطیب زاده یادآور شد:‌ جای تعجب نیست رژیمی که پیدایش آن بر مبنای جنگ، تنش و ترور بوده، همواره از گفتگو بیزار است. هیأت‌ها در وین، از اقامتگاه نخست‌وزیر اسرائیل دستور نخواهند گرفت.

به گزارش شفاف، مذاکرات وین همچنان در چارچوب نشست های کارشناسی دردو کارگروه هسته ای و تحریم ها و نیز مذاکرات چندجانبه ایران و نمایندگان سه کشور اروپایی عضو برجام ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: