کد خبر: ۵۳۸۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵

با افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت برق در سوئد، وزیر دارایی این کشور اعلام کرد که دولت حدود ۶۷۰ میلیون دلار را برای پرداخت غرامت به خانوارها اختصاص خواهد داد.

به گزارش شفاف، میکل دامبرگ، وزیر دارایی سوئد روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که دولت این کشور حدود 670 میلیون دلار را برای غرامت به خانوارها به دلیل افزایش سرسام آور قیمت برق اختصاص خواهد داد.

دامبرگ در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونیSVT  اظهار داشت: این یک اقدام استثنایی در یک موقعیت استثنایی است، زمانی که قیمت‌ها در بازارها نوسان می کنند، غیرعادی است که با حمایت همراه شوند.

اسپوتنیک به نقل از تنظیم کننده بازار انرژی سوئد، اعلام کرد که قبض برق برای یک آپارتمان متوسط در پرجمعیت ترین مناطق جنوبی سوئد در ماه دسامبر 266 درصد افزایش یافته است.

دامبرگ گفت: ما انتظار این قیمت‌ها را نداشتیم و اکنون آنها به شدت (به مردم) فشار وارد می کنند.

وی در ادامه تأکید کرد که دولت این کشور "مبلغ بسیار زیادی" را برای جبران هزینه های افزایش یافته مردم اختصاص خواهد داد.

سوئد قصد دارد حدود 6 میلیارد کرون (تقریباً 670 میلیون دلار) برای کمک به خانواده‌هایی که بیشتر از همه از این افزایش قیمت متضرر شده‌اند، هزینه کند.

بر اساس ارقام اعلام شده، در مجموع 1.8 میلیون خانوار در این کشور غرامتی به مبلغ حدود 220 دلار در طول ماه های زمستان دریافت خواهند کرد.

قیمت برق در سوئد با سرمای هوا و افزایش تقاضا به سرعت افزایش یافت که یکی از دلایل آن جهش شدید قیمت گاز در اروپا نیز بود.

گزارش‌های محلی حاکی از آن است که سوئدی‌ها تلاش می‌کنند مصرف برق خود را به طرق مختلف کاهش دهند. از خاموش کردن رادیاتورها گرفته تا استفاده از وسایل گرمایشی جایگزین، در حالی که برخی حتی بنا به گزارش شفاف، در حالی که ایتالیا در ماه سپتامبر همین کار را انجام داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: