کد خبر: ۵۳۸۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از تشکیل کمیته صیانت از حقوق مردم در این ستاد خبر داد.

به گزارش شفاف، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در نشست هم اندیشی روسای دادگستری‌ها و دادستانی گلستان در گرگان گفت: در ستاد حقوق بشر در کنار پیگیری وضعیت حقوق بشر در کشورهای مدعی، برنامه‌هایی برای آشنایی مردم با حقوق و تکالیف خودشان داریم و تلاش می‌کنیم با همکاری دستگاه‌های اجرایی حقوق مردم بیشتر مورد حمایت قرار گیرد و ارتقا پیدا کند.

غریب‌آبادی افزود: کمیته صیانت از حقوق مردم از بهمن ماه تشکیل می‌شود و در قالب این کمیته با دستگاه‌های اجرایی به گونه ای برنامه‌ریزی خواهیم کرد که فرآیندهای مخل حقوق مردم شناسایی و برای رفع آنها گام برداریم.

وی در ادامه گفت: متأسفانه در حوزه بین الملل برای رساندن ندای مظلومیت مردم ایران در حوزه نقض حقوق‌شان از سوی کشورهای مدعی حقوق بشر، کم کار شده است و ما در قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر تلاش های جدی خود را بر ورود به دو حوزه قربانیان ترور و تحریم متمرکز کرده‌ایم.

غریب‌آبادی گفت: بیش از 17 هزار قربانی تروریسم در کشور داریم و هنوز نتوانسته‌ایم صدای آنها را به گوش جهانیان برسانیم.

وی ادامه داد: هم اکنون برای برخی قربانیان ترور و تحریم‌ها در محاکم داخلی پرونده‌های حقوقی تشکیل داده‌ایم که تعدادی از این پرونده ها مانند ترور شهدای هسته‌ای و کودکان پروانه‌ای به صدور رأی رسیده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: