کد خبر: ۵۳۸۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲

رئیس جمهور گفت:در دیدار با اقشار گلایه ها در مورد جذب نیرو و آموزش جوانان بود که به مدیران اعلام کردیم اولویت اول جذب نیروهای بومی باشد.

به گزارش شفاف، سید ابراهیم رئیسی گفت:  قبل از سفر جلسات کارشناسی برای حل مشکلات و مسائل استان انجام شد؛  قرار شد برخی از موارد که می شود در کوتاه مدت حل شود و برخی از موارد که نیاز به تخصیص اعتبار دارد از طریق مدیریت برنامه ریزی فرآیند تخصیص انجام شود.

رئیس جمهور این موضوعات را در نشست خبری پایانی چهاردهمین سفر استانی خود به هرمزگان مطرح کرد.

رئیس جمهور گفت:  در بازدید از مناطق زلزله‌زده و سیل زده برای تسریع در بازسازی مصوبات لازم تصویب می‌شود و در سرکشی به بخش‌های مختلف استان قرار شد مشکلاتی که به سرعت امکان رفع دارند در یک زمان کوتاه برطرف شود و برخی مشکلات دیگر که نیازمند تخصیص اعتبارات در مرکز است در سازمان برنامه و بودجه دنبال شود.

او می گوید: در مسئله زلزله و سیل اخیر در هرمزگان خدا را شاکریم با توجه به بزرگی این وقایع تلفات انسانی چندانی نداشتیم، اما خسارت مادی زیادی به بار آورد که این خسارت‌ها باید از ناحیه دولت به نحوی جبران شود و مناطق زلزله‌زده فین نیز برخی اقدامات اولیه همچون آواربرداری و ایجاد فندانسیون انجام شده و ساخت و ساز‌ها در حال انجام است.

به گفته آقای رئیسی برای ادامه کار به تامین اعتبار نیاز بود که قرار شده اعتبارات مورد نیاز تامین و خانه‌های مردم به زودی ساخته شود و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

‌رئیسی گفت: برخی از کمبود‌هایی که در هرمزگان وجود دارد باید به موقع برای آن اقدام شود به عنوان مثال برخی نقاط که مشکلات کمبود مراکز بهداشتی و درمانی دارند باید این مشکل برطرف شود.

او بر ساماندهی حوزه صیادی و توسعه آن در هرمزگان تاکید کرد و گفت که صید ترال باید ممنوع شود و مواردی که نیاز به مجوز دارد باید توسط شیلات مشخص شود.

رئیس جمهور همچنین ساماندهی و نظم دادن به وضعیت کالا‌های ته‌لنجی یا ملوانی را یک ضرورت دانست که باید سریعاً بصورت آیین نامه ابلاغ شود.

رئیس جمهور پس از پایان نشست خبری قشم را به مقصد تهران ترک کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: