کد خبر: ۵۴۰۰۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید :

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه دشمن به این آب و خاک طمع دارد، گفت: برای دفاع از کشور باید زیرساخت‌های دفاعی که یکی از مهمترین آنها بنیاد شهید و امور ایثارگران است تقویت شود تا به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به شایستگی خدمات‌رسانی شود.

به گزارش شفاف، حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری روز سه‌شنبه 3 اسفند در حاشیه نشست هم‌اندیشی ائمه جمعه که در سالن شهدای ترور بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، نهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران را نهادی افضل و انقلابی دانست و افزود: بنیاد شهید پیش از آغاز جنگ تحمیلی به فرمان امام خمینی (ره) تأسیس شد و پیش‌بینی امام راحل به درستی این بود که انقلاب اسلامی از تجاوز دشمن در امان نیست.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) بنیانگذار ویژه در ساختار انقلاب در این مقطع تاریخی است که نشان‌دهنده هوش سرشار ایشان است و ما به امام، شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران می‌بالیم. امام خمینی (ره) با هوشمندی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ که هنوز جنگ تحمیلی آغاز نشده بود فرمان تأسیس بنیاد شهید را صادر کردند تا از پیشکسوتان انقلاب اعم از زندانیان سیاسی به نام آزادگان سیاسی، جانبازان و شهدای انقلاب اسلامی حمایت شود.
 نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: امام پیشکسوتان و شهدای انقلاب را تجلیل و تکریم می‌کردند که می‌توان به عظمت روحی و دوراندیشی ایشان پی برد. رسالت تاریخی انقلاب اسلامی این است که بدانیم انقلاب با چه اهدافی توسط ملت بزرگ ایران برپا شد و خون‌های زیادی به پای آن ریخته شد.
حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری یادآور شد: تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار شهید و بیش از چهار میلیون جانباز و ایثارگر برای تحقق این انقلاب جانفشانی کردند و برای آزادی و استقلال کشور مدیون ملت هستیم که حاضر شدند عزیزان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کنند.
وی با بیان اینکه دشمن به این آب و خاک طمع دارد، گفت: برای دفاع از کشور باید زیرساخت‌های دفاعی که یکی از مهمترین آنها بنیاد شهید و امور ایثارگران است تقویت شود تا به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به شایستگی خدمات‌رسانی شده و به صورت همه‌جانبه تکریم شوند.
گفتنی است نخستین نشست هم‌اندیشی ائمه جمعه استان تهران با بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور سعید حقیقی مشاور عالی و مدیرکل حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران و عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: