کد خبر: ۵۴۰۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲

فراکسیون "وفاداری به مقاومت" لبنان وابسته به حزب‌الله ضمن تاکید بر عدم اجازه به اسرائیلی‌ها برای دست درازی به آب‌های سرزمینی این کشور، مساله بحران اوکراین و روسیه را غیرمرتبط با لبنان دانست.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، محمد رعد، رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در پارلمان لبنان گفت: میانجیگر آمریکایی در بحث اکتشاف گاز در لبنان طی چند روز گذشته به لبنان آمد تا نقش روباه را در تقسیم پنیر میان مخالفان بازی کند.

وی توضیح داد: برای اینکه بتوانیم در آب‌های سرزمینی خود به دنبال استخراج گاز باشیم و با پول آن بدهی‌هایمان را بپردازیم او(میانجی آمریکایی) می‌گوید که ممکن است میدان گازی میان شما و اسرائیلی‌ها در عملیات حفاری در آب مشترک باشد.

رعد افزود: گاز خود را در آب‌هایمان مدفون باقی خواهیم گذاشت تا بتوانیم مانع دست درازی اسرائیلی‌ها به قطره‌ای از آب‌هایمان شویم. ما نادان نیستیم و دشمن و کسانی که با او در ارتباطند، اعم از میانجی و غیرمیانجی، بدانند تا زمانیکه ما به دنبال اکتشاف گاز و بهره مندی از آن به شکلی که خودمان می‌خواهیم نباشیم، اسرائیلی‌ها نمی‌توانند در همسایگی ما به دنبال جستجوی گاز باشند.

رعد همچنین در خصوص بیانیه وزارت خارجه لبنان درباره بحران اوکراین گفت: این بیانیه به مزاج برخی از لبنانی‌هایی که غرب را دوست دارند خوشایند است؛ اما لبنان هیچ ربطی به اوکراین و روسیه ندارد. سفیر آمریکا در طول شب به دنبال تماس با همه دنیا بود تا بیانیه‌ای صادر کنند که در آن موضعی مخالف آمریکا نباشد.

این نماینده پارلمان لبنان خاطرنشان کرد: معیار ما این است که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از ما راضی باشند. ما به آن استانداردها پایبند بودیم، بنابراین کشور را برای ما خراب کردند. آیا سیستم بانکی یا موسسات اقتصادی فعال در کشور داریم؟ ما از کشورهایی که با دیکته کردن سیاست‌های خود به مسؤولان کشور، لبنان را ویران کردند برای ایجاد راهکار التماس می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: