کد خبر: ۵۴۰۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳

برون سپاری خدمات مالیاتی دلایل و مزایای زیادی دارد. شرکت‌های تخصصی امور مالی با مشاوره مالیاتی و معرفی وکیل مالیاتی برای سهولت انجام و پیگیری امور مالیاتی پیشنهادهای مؤثری را به کسب‌وکارها می‌دهند.

رسیدگی به امور مالیاتی و حسابداری مالیاتی جزو کارهای تخصصی است که بیشتر کسب‌وکارها تمایل دارند به‌صورت برون سپاری آنها را پیگیری کنند. از مزایا و دلایل برون سپاری خدمات مالیاتی می‌توان به جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، حذف اشتباهات و ایرادات احتمالی، داشتن تیم متخصص برای مشاوره مالیاتی و داشتن وکیل مالیاتی متخصص برای پیگیری امور مالیاتی اشاره کرد.

خدمات مالیاتی

از مهم‌ترین ارکان هر شرکت، سازمان و کسب‌وکاری امور مالی آن است. طبق قانون هر شرکتی پس از راه‌اندازی باید نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی اقدام کند. امروزه قوانین مالیاتی دائم به‌روز می‌شوند و انجام امور مالیاتی امری تخصصی محسوب می‌شود. تنظیم اظهارنامه مالیاتی و پیگیری امور مرتبط با مالیات نیاز به تخصص و تجربه دارد؛ بنابراین امور مالیاتی باید به افراد متخصص در این زمینه و به یک تیم حرفه‎ای سپرده شود. شرکت‌های خدمات مالیاتی در این راستا فعالیت می‌کنند و امور مالیاتی و حسابداری مالیاتی کسب‌وکار شما را بر عهده می‌گیرند.

دلایل اصلی برون سپاری مالیاتی

ازآنجایی‌که رسیدگی به امور مالیاتی، امری تخصصی است و نیاز به افراد حرفه‌ای و متخصص دارد. جلوگیری از جرائم مالیاتی و حسابرسی دقیق و بی‌نقص از دلایل برون سپاری مالیاتی هستند. در ادامه دلایل اصلی برون سپاری مالیاتی را بررسی می‌کنیم.

جریمه‎‌های مالیاتی

جریمه‌های مالیاتی صورت‌های مختلفی دارند. برخی از جریمه‌های مالیاتی به‌صورت جریمه‌های نقدی هستند که باید پرداخت شوند. برخی دیگر از جریمه‌های مالیاتی به‌صورت سلب امتیاز یا ایجاد محدودیت هستند. اطلاعات مالیاتی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اگر قوانین و استانداردهای مالیاتی رعایت نشوند، کسب‌وکارها با جرائم سنگین مواجه می‌شوند. اگر جرائم مالیاتی به‌صورت سلب امتیاز یا ایجاد محدودیت باشند، ممکن است لطمه‌ی جبران‌ناپذیری را به کسب‌وکار شما وارد کنند.

اشتباهات حسابداران داخلی

در نظام مالیاتی قوانین و بخش‌نامه‌های متعددی وجود دارد و دائماً در حال به‌روزرسانی هستند. هرچند وقت یکبار بخش‌نامه و قانون جدیدی با موضوعات مختلف در نظام مالیاتی کشور صادر می‌شود. این موضوع باعث شده است تا حسابداران شرکت‌ها گاهی سردرگم شوند. همچنین باعث اتلاف وقت و انرژی کارکنان حسابداری می‌شود یا ممکن است آنها را دچار اشتباه کند.

کارنامه عاری از اشتباه در کسب‌وکار

برای هر کسب‌وکاری مهم است که کارهای حسابداری مالیاتی را دقیق، بدون اشتباه و سر موقع انجام دهد. اظهارنامه‌های مالیاتی و مدارک مالی حسابرسی شده، مدارک معتبر و رسمی هستند که برای جذب سرمایه‌گذاران یا بانک‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد و به آنها استناد کرد. انجام امور حسابداری مالیاتی به‌صورت دقیق و بی‌نقص، یک کارنامه عالی برای کسب‌وکار شما محسوب می‌شود.

ارائه بی‌عیب‌ونقص پرونده‌های مالیاتی

در سازمان امور مالیاتی، ارائه پرونده‌های مالیاتی برای رسیدگی به تجربه و آگاهی نیاز دارد. داشتن تجربه و آگاهی از فنون مذاکره و تعامل با بازرسین مالیاتی از مهارت‌هایی است که حسابداران شرکت‌ها معمولاً دارا نیستند. طی تحقیقات انجام شده، مشخص شد که علت پذیرفته نشدن بیش از 45% پرونده‌های مالیاتی، عدم تعامل سازنده با بازرسین و حوزه مالیاتی است. همین موضوع اهمیت مهارت برقراری تعامل سازنده را آشکار می‌سازد که بسیاری از حسابداران چنین مهارتی را ندارند.

داشتن تیمی از مشاوران مالیاتی

زمانی که برای حسابداری مالیاتی، یک حسابدار داشته باشید تنها از نظرات یک شخص استفاده می‌کنید. با برون سپاری خدمات مالیاتی، شما از نظرات یک تیم متخصص و حرفه‌ای برخوردار می‌شوید. تیم‌های متخصص اطلاعات خود را در زمینه‌ی قوانین و مقررات مالیاتی دائماً به‌روز می‌کنند و با مشاوره مالیاتی راه‌حل‌های مناسبی را برای کسب‌وکار شما ارائه می‌دهند.

عوامل و مزایای برون سپاری خدمات مالیاتی

برخی از شرکت‌ها رسیدگی به امور حسابداری و مالیاتی خود را در درون شرکت تعریف می‌کنند و برای رسیدگی به امور حسابداری و مالیاتی کارشناسان متخصصی را در این زمینه استخدام می‌کنند. برخی از شرکت‌های دیگر هستند که خدمات مالیاتی خود را به‌صورت برون سپاری پیگیری می‌کنند. برون سپاری خدمات مالیاتی مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای این امر، کاهش هزینه‌های جاری شرکت است. از دیگر عوامل و مزایای برون سپاری امور مالیاتی، تضمین سلامت محیط کار، کاهش اتلاف وقت و انرژی برای رسیدگی به امور مالیاتی در شرکت، داشتن متخصصان و مشاوران خبره در زمینه امور مالیاتی و... است. همان‌طور که گفته شد برون سپاری امور مالیاتی مزایا و دلایل زیادی دارد و همه‌ی این عوامل در مجموع بیان‌کننده اهمیت این امر است.

وکیل مالیاتی

هر شرکت و کسب‌وکاری برای انجام و پیگیری امور مالیاتی نیاز به خدمات وکیل مالیاتی دارد. از آنجای که قوانین و بخش‌نامه‌های مالیاتی متعدد هستند و دائماً در حال گسترش و به‌روز شدن هستند؛ لذا رسیدگی به امور مالیاتی نیازمند خدمات و پیگیری یک وکیل مالیاتی خبره و کاربلد است. وکلای مالیاتی علاوه بر دانش حسابداری، باید تجربیات ارزشمندی داشته باشند تا بتوانند توصیه‌ها و پیشنهادهای مؤثری را برای انجام و پیگیری امور مالیاتی به کسب‌وکارهای مختلف بدهند. شرکت‌های خدمات مالیاتی، می‌توانند وکلای متخصص و خبره را در زمینه امور مالیاتی به کسب‌وکارهای مختلف معرفی کنند.

مشاوره مالیاتی

شرکت‌های خدمات مالیاتی، مشاوره مالیاتی را به چند صورت انجام می‌دهند. مشاوره‌ی مربوط به امور مالیاتی ممکن است در بازه‌ی زمانی که مشخص شده انجام شود یا به‌صورت موردی درباره موارد پیش‌آمده صورت بگیرد. بیشتر کسب‌وکارها تمایل دارند تا شرکت‌های خدمات مالیاتی، تمامی پرونده‌های مالیاتی را به طور کامل بررسی کنند و به‌عنوان یک مشاور مالیاتی همراه آن‌ها باشند. شرکت رایان محاسبان در زمینه‌ی امور مالیاتی با یک تیم متخصص و حرفه‌ای خدمات ارائه می‌دهد. رایان محاسبان مشاوره مالیاتی را به‌صورت مقطعی، موردی و همراه برای کسب‌وکارها انجام می‌دهد و بر اساس تخصص و تجربیات تیم حرفه‌ای خود پیشنهادهای مؤثری را در زمینه امور مالیاتی در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد.

در آخر

رسیدگی به امور مالیاتی یک امر تخصصی است؛ لذا کسب‌وکارها برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه همچنین سهولت انجام امور و حذف خطا، امور مالیاتی را به شرکت‌های متخصص واگذار می‌کنند. شرکت‌های خدمات مالیاتی با تیمی متخصص، به کسب‌وکارها مشاوره مالیاتی می‌دهند و با دانش و تجربه‌ی خود بهترین پیشنهادهای را ارائه می‌دهند. همچنین با معرفی وکیل مالیاتی که متخصص در زمینه پیگیری امور مالیاتی است باعث سهولت انجام این امور می‌شوند. رایان محاسبان با تیمی متخصص در زمینه پیگیری و انجام امور مالیاتی همه‌ی خدمات مالی و مالیاتی را با سرعت و دقت بالا و با کمترین هزینه انجام می‌دهد. شرکت رایان محاسبان با ۲۰ سال سابقه در زمینه مالیاتی، پیشنهادهای و توصیه‌های مؤثر را به کسب‌وکارها می‌دهد و پیگیری امور مالیاتی را آسان‌تر می‌کند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: