کد خبر: ۵۴۰۴۰۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
با ابراز تاسف از به راه افتادن سیل اشک و خون؛

رهبر مسیحیان کاتولیک جهان با این که حمله روسیه به اوکراین یک "عملیات نظامی" خوانده شود مخالفت کرده و آن را "جنگ" دانست.

به گزارش شفاف ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پاپ فرانسیس در اظهاراتی با این که روسیه حمله‌اش به اوکراین را یک عملیات نظامی ویژه ارزیابی کرده مخالفت و تاکید کرد اوکراین هدف یک جنگ واقع شده است.

 پاپ فرانسیس در سخنرانی هفتگی خود در واتیکان تصریح کرد: در اوکراین سیل اشک و خون جریان دارد.

او گفت: این نه تنها یک عملیات نظامی نیست بلکه یک جنگ است که مرگ، ویرانی و مصیبت به بار آورده است.

پاپ فرانسیس روز یکشنبه از جاری شدن «سیل خون و اشک» در اوکراین پس از تهاجم روسیه ابراز تاسف کرد و خواستار ایجاد کریدورهای بشردوستانه شد.

او پس از مراسم نیایش روز یکشنبه خواستار ایجاد «کریدورهای انسان‌دوستانه واقعی» برای کمک به غیرنظامیان شد.

پاپ افزود: «قربانیان و همچنین افراد آواره، به ویژه مادران و کودکان بیشتر و بیشتر می‌شوند. نیاز به کمک‌های بشردوستانه در این کشور قربانی ساعت به ساعت به طرز اسف‌باری  افزایش می‌یابد.»

پاپ فرانسیس که بارها خواستار توقف جنگ در اوکراین شده است، گفت: «از صمیم قلب درخواست می‌کنم تا اطمینان حاصل شود که کریدورهای بشردوستانه واقعی و امن ایجاد شده، کمک‌ها تأمین گردد و دسترسی آسان به مناطق محاصره‌شده برای ارائه کمک‌های حیاتی به برادران و خواهران‌مان که تحت ستم و هراسناک از بمب‌ها هستند، حاصل شود.»

وی افزود: «من خواهش می‌کنم که حملات مسلحانه متوقف و مذاکرات و رجوع به عقل سلیم از سر گرفته شود و ما دوباره به قوانین بین‌المللی احترام بگذاریم.»

او هم‌چنین از خبرنگارانی که برای اطلاع‌رسانی به جهانیان در مورد رویدادهای اوکراین «جان خود را به خطر انداختند» تشکر کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: