کد خبر: ۵۴۰۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
در نشست سردار " اشتری " با سروقامتان عرصه ایثار و جانبازی مطرح شد

فرمانده کل انتظامی کشور در نشست صمیمی با جانبازان گفت: شما جانبازان سرافراز و ایثارگران در نزد مردم اعتبار و جایگاه والایی دارید؛ چرا که مردم ولایت مداری، اخلاص و جانفشانی شما را به چشم دیده اند.

به گزارش شفاف، سردار حسین اشتری به مناسبت روز جانباز در نشست صمیمانه با جانبازان سرافراز (ویدئو کنفرانسی با حضور فرماندهی انتظامی استان ها)  اظهار داشت: بر روح بلند وملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید " حاج قاسم سلیمانی" و همرزمانش درود و رحمت می فرستیم و برای فرمانده معظم کل قوا "مدظله العالی" آرزوی طول عمر توام با صحت وسلامتی داریم.

وی افزود: حلول ماه شعبان المعظم و ایام و اعیاد این ماه پرخیر و برکت؛ میلاد باسعادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار، میلاد باسعادت حضرت قمر بنی هاشم (ع) و روز جانباز و میلاد خجسته حضرت زین العابدین و روز مرزبان را تبریک و تهنیت عرض می کنم.

  گنجینه های ارزشمند  نظام و انقلاب

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری نشست صمیمی با جانبازان سرافراز در گرامی داشت روز جانباز ( ویدئو کنفرانسی با حضور فرماندهی انتظامی استان ها) به ویژه معاونت  نیروی انسانی انتظامی، خطاب به جانبازان سرافراز خاطر نشان کرد: شما عزیزان گنجینه های ارزشمند این نظام و انقلاب اسلامی هستید و معتقدم که بایستی از برکت وجود و تجربه تان برای پیشبرد اهداف والای اسلامی و انقلابی بهره ببریم.

سردار اشتری با بیان اینکه همه ما مدیون جانفشانی شهدا و ایثارگری رزمندگان و جانبازان اسلام و انقلاب هستیم، بیان کرد: خود را خادم شما عزیزان و خانواده های محترمتان می دانیم و خدمت به شما پیشکسوتان عرصه جهاد و ایثار را وظیفه شرعی، اخلاقی، انسانی و قانونی خود می دانیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور خطاب به جانبازان سرافراز عنوان کرد: شما در نهایت ایثارگری ، با خداوند کریم و متعال معامله کردید و حتما نزد خداوند جایگاه عظیم و والایی دارید و این ما هستیم که باید از برکت ارزشمند شما بهره ببریم.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری "مدظله العالی" مبنی بر تکریم ایثارگران، جانبازان و خانواده هایشان خاطر نشان کرد: معظم له در فرازهای مکرر از ایثارگری همسران جانبازان و خانواده هایشان یاد کردند و فرمودند که همسران و خانواده های جانبازان عزیز نیز همطراز و چه بسا از بالاتر جانبازان، اجر و پاداش دارند.

 جانبازان عزیز نور چشم ملت

وی با تاکید بر اینکه شما جانبازان عزیز نور چشم همه ملت عزیز ایران اسلامی هستید، یادآور شد: شما جانبازان سرافراز و ایثارگران در نزد مردم اعتبار و جایگاه والایی دارید؛ بسیار در نزد مردم امین و مورد احترامید چرا که مردم ولایت مداری، اخلاص، جانفشانی و مردم داری شما را به چشم دیده اند.

 نقش آفرینی برای جهاد تببین

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت پرداختن به جهاد تبیین و روشنگری مطرح کرد: شما عزیزان به واسطه جایگاه ارزشمندی که در نزد آحاد و اقشار مختلف مردم دارید می توانید در جهاد تبیین و روشنگری دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی بسیار نقش آفرین باشید.

 ظرفیت های انتظامی متعلق به ایثارگران و جانبازان

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه همه ظرفیت های فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران متعلق به خانواده معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان است، بیان کرد: مجموعه انتظامی برای صیانت از نظام و ارزش های والای انقلاب اسلامی و حریم نظم و امنیت ۲۰ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است؛ خدمت به جانبازان را وظیفه می دانیم و همه مراکز فرهنگی، بهداشتی و درمانی، رفاهی و ... انتظامی کشور متعلق به خانواده معزز شهدا و جمعیت عزیز جانبازان عزیز و ایثارگر است.

سردار اشتری با اشاره بر بهره مندی از پیشنهادات و نظرات جانبازان در راستای بهبود روند خدمات دهی و رسیدگی به این عزیزان خاطر نشان کرد: همواره پذیرای پیشنهادات و نظرات راهبردی شما عزیزان هستیم و همه مقدورات و ظرفیت هایمان را برای خدمت به شما به کار می گیریم.

 خاطرات جانبازان مکتوب شود

وی با بیان اینکه بایستی خاطرات جانبازان عزیز و رزمندگان مجاهد مکتوب و ثبت شود، عنوان کرد: ثبت تاریخ شفاهی و خاطرات جانبازان عزیز می تواند برای نسل های آینده راهگشا و روشنگر باشد؛ جوانان این مرز و بوم بایستی همه ابعاد جانفشانی و ایثارگری های شما عزیزان را ببینند و بشنوند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با تاکید بر اینکه ایثارگری جانبازان عزیز هرگز از اذهان و قلوب ملت ایران اسلامی پاک نخواهد شد، مطرح کرد: جانبازان عزیز در دوران دفاع مقدس و سال های پس از آن خوش درخشیدند و با تأسی از جانباز دشت کربلا حضرت عباس (ع) نزد ملت ایران اسلامی، سربلند و به الگوی ماندگار صبر و ایثار تبدیل شدند.

 مناسب سازی محیط شهری و اماکن عمومی

وی مناسب سازی محیط شهری و اماکن عمومی را در راستای تسهیل تردد جانبازان یک اصل اساسی برشمرد و مطرح کرد: طرح ها و ایده هایی چون؛ " همیار جانباز " برای برخی جانبازان عزیز به منظور تسهیل اموراتشان در دستور کار بوده و ان شاء الله تمهیدات لازم برای دربرگیری اجرای چنین طرح هایی در سطح کلان‌تر پیش بینی می شود.

سردار اشتری خطاب به جانبازان سرافراز عنوان کرد: شما عزیزان بدانید که برای بهبود خدمات دهی به شما همه تلاشمان را می کنیم و این تلاش برای تک تک ما یک توفیق عظیم است.

گفتنی است، پیش از سخنان سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سردار "زارعی "؛ معاون نیروی انسانی انتظامی کشور گزارشی ارائه کردند.

 رونمایی از کتاب صبح بیست و هفتم

بر اساس گزارش سایت شهر، همچنین در این نشست صمیمی، ضمن تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و جانبازی، از کتاب " صبح بیست و هفتم" با روایت خود نوشته از جانباز سرافراز" حیدر بنایی" رونمایی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: