کد خبر: ۵۴۰۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر تأثیرگذاری بقاع متبرکه در جغرافیای اجتماعی و فرهنگی کشور، گفت: «کارکرد اوقاف» مهمترین مبلغ وقف جدید است.

به گزارش شفاف، نشست هم‌اندیشی و دیدار سرگروه‌های تبلیغی استان‌های این سازمان امروز (۱۷ اسفندماه) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان در امامزاده صالح (ع) تجریش برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص «وقف پول»، اظهار کرد: سرفصل‌های جدیدی در سنت حسنه وقف با بحث «وقف پول» باز شده است؛ وقف پول باعث سهیم شدن تمامی اقشار مردم در وقف می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه «کارکرد اوقاف» مهمترین مبلغ وقف جدید است، افزود: مثلا اگر بیمارستان یا یتیم‌خانه‌ موقوفه‌ای خراب شود یا سامان مناسبی نداشته باشد، بدترین دفاع از وقف است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه پرقوت شدن کار مبلغان باعث افزایش اعتماد مردم به وقف می‌شود، تصریح کرد: هر امامزاده و بقعه متبرکه باید طرح و برنامه خاص خود را داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به آیه ۸ سوره تغابن (فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَالنُّورِ الَّذِی أَنْزَلْنَا ۚ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرٌ)، یادآور شد: شما خبرگان امر تبلیغ و ابلاغ پیام وحی هستید؛ متن قرآن را زیاد در فعالیت‌هایتان بیاورید؛ بهره گرفتن از قرآن کریم این است که ابتدا خودمان قرآنی باشیم؛ اگر این اتفاق بیفتد، زمانیکه یک حرف بزنید، صدها نتیجه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ما در امامزادگان ظرفیت اهل‌بیت (ع) را داریم و در کنار آن انس مردم با قرآن نیز قابل توجه است؛ از مبلغین تقاضای تفسیر قرآن و راه‌اندازی کرسی تفسیر را داریم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی امامزادگان و بقاع متبرکه، خاطرنشان کرد: کمتر سخن گفتن و بیشتر عمل کردن در جریان تبلیغ دین و انقلاب اسلامی تاثیرگذار است؛ مبلغین باید توجه کنند که ارتباط با مساجد، مدارس و هیئات پیرامون بقاع متبرکه و امامزادگان شاخصهای مهمی هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با تاکید بر تأثیرگذاری بقاع متبرکه در جغرافیای اجتماعی و فرهنگی کشور، گفت: تبلیغ علیه امامزادگان طی سال‌های اخیر توسط دشمن افزایش داشته است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، افزود: دشمن در خط مقدم جبهه توپخانه دارد و می‌خواهد لجستیک ما را آسیب بزند تا راه‌های ارتباطیمان را قطع کند؛ در جنگ رسانه‌ای هم توپخانه دشمن عقبه ذهنی افراد است؛ سلطنت‌طلب‌ها، ضدانقلاب‌ها و کسانی که از استعمار ترس دارند، خوراک خوبی برای دشمنان انقلاب اسلامی هستند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران حقیقتی پویا و زنده است؛ احیای امر دین ساده نیست و انقلاب اسلامی به این امر مهم پرداخته است، بنابراین باید انقلاب اسلامی را پاس بداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی در پایان با بیان اینکه ظرفیت‌های قابل دفاعی در انقلاب اسلامی نهفته است که باید بیان شود، خاطرنشان کرد: نوع نگاه و نوع ورود به مطالب توسط مبلغین بسیار مهم است.

در ادامه این نشست، برخی سرگروه‌های تبلیغی استان‌ها نیز به بیان جزئیاتی از فعالیت‌های خود پرداختند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: