کد خبر: ۵۴۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱

رییس فدراسیون کشتی در اعتراض به مشکلات مالی فدراسیون کشتی گفت: پول نداریم و قصد داریم تیم سوم را به بازی های آسیایی بفرستیم.

به گزارش شفاف، علیرضا دبیر در پایان مجمع کمیته المپیک در جمع خبرنگاران گفت: من از بازی های آسیایی شروع می کنم. طوری تربیت شدم که آخرتم را بخاطر دنیای کسی نفروشم. امیدوارم همه نیز همینطور باشند.حرف هایی که در مجمع زدم که خدا خوشش بیاید. اگر کشتی من در ۲۵ سالگی تمام شد بخاطر این بود که مرا به زور با کتف خراب به بازی های آسیایی بردند. من در ۲۵ سالگی پیشکسوت شدم و فرق من با روسای دیگر این است که درد این ورزش را کشیده ام.

وی افزود: با کشتی گیران صحبت کردم. ۹۹ درصد می خواهند به مسابقات جهانی بروند نه بازی های آسیایی.اگر حرفی زدم چون دوست داشتم اعضای هیات اجرایی کمیته المپیک عوض شود، این افراد زمانی انتخاب شدند که رییس فدراسیون بودند و حالا که نیستند باید جای خود را به روسای دیگر بدهند.

دبیر خاطرنشان کرد: دو دو تا ۴ تا کنید. در بودجه ۳۵ میلیاردی کمیته در سال ۹۶، بودجه کشتی ۷ میلیارد بوده که می شود یک هفتم اما امروز گفتند بودجه کمیته ۲۱۶ میلیارد است اما با کشتی ۸ میلیارد تفاهم نامه امضا کردند که یک سی پنجم می شود. بعد چطور توقع دارند کشتی نتیجه بگیرد؟ آیا حق کشتی که در المپیک بار اصلی را بر دوش می کشد حقش این است؟ تمام حرف من این است.

وی در پاسخ به این سوال که گفته شد زمانیکه نایب رییس کمیته المپیک بودید اجازه نمی دادید به فدراسیون رسول خادم بودجه بدهند گفت؟ من دی سال ۹۶ بیرون آمدم و کاندیدا هم نشدم. بودجه کشتی ۵ میلیارد در سال ۹۶ بود اما سال ۹۷ که دوستان بودند بودجه کشتی را ۲ میلیارد کردند و اسناد آن هم موجود است. غیر واقع حرف زدند. چطور دوره ای که آقای خادم بود بودجه کشتی یک هفتم بودجه کمیته بود و الان یک سی و پنجم شده است؟ بعد به من بی سواد گفتند. مهم این است برای خدا حرف بزنیم.

رییس فدراسیون کشتی افزود: وقتی المپیک تمام شد صالحی امیری من را بغل کرد و گفت من دیر فهمیدم حق کشتی بیشتر از این هاست‌. من مثل برخی نیستم هر کسی وزیر شود با او ببندم.

وی درباره تشنج در جلسه امروز گفت: این ها بحث کارشناسی است مثلا اگر آقای تیشه گران اعتراض کرد گفتم فدراسیونت اصلا عضو مجمع نیست.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: