کد خبر: ۵۴۰۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸

مراسم رونمایی از کتاب «آش پشت جبهه» در مدرسه شهید مصطفی خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

به گزارش شفاف، «آش پشت جبهه» عنوان کتابی درباره خاطرات معلمان پرورشی دهه ۶۰ اهواز است که توسط انتشارات راه‌ یار منتشر شده است.

خاطرات این اثر توسط سید محمد آل عمران، زینب بابایی و زهرا قراچه گردآوری شده و تحقیق و تنظیم آن را آسیه طافی انجام داده است.

ویراستاران این اثر، سجاد محمدی و منیره زین العابدینی رنانی هستند.

این کتاب در ۲۰۰ صفحه و با قیمت ۴۵ هزار تومان روانه بازار کتاب شده است. این اثر چهارمین کتاب دفتر تاریخ شفاهی اهواز و مجموعه رسانه بیداری است.

در بخشی از این اثر میخوانیم: «یک ماشین پتوی کثیف و خونی خالی کردند توی حیاط مدرسه امت. بعد از کلاس، بعضی بچه‌ها پتوها را زدند زیر بغلشان و بردند خانه. بردند تا پتوها را توی خانه بشویند! پتوهایی را که مانده بود، با کمک چند تا از بچه‌ها بردیم گوشه حیاط، خانه ننه امامی مستخدم مدرسه. شیلنگ و لگن را آماده کردیم و با پا و دست افتادیم به جان پتوها. شستن و پهن کردنشان روی دیوار مدرسه چند ساعتی طول کشید.

هنوز خستگی تنمان در نرفته بود که دست و پایمان قرمز شد و شروع کرد به سوزش و خارش. روز بعد که مدرسه باز شد و بچه‌ها آمدند، همان‌هایی هم که پتو برده بودند خانه حال و روز ما را داشتند! هیچ‌کدام نمی‌دانستیم علتش چیست. رفتیم دکتر. بعد از معاینه گفت: «اثرات شیمیاییه. مال همون پتوهاییه که شستین.» من و بچه‌ها همدرد رزمندگان خط مقدم شده بودیم؛ در جبهة کلاس و مدرسه.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: