کد خبر: ۵۴۰۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹

شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی معتقد است حزب الله لبنان پهپادهایی دارد که می‌تواند تمام عمق اراضی اشغالی را هدف قرار دهد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت النشره، رژیم صهیونیستی درحال حاضر صراحتا درباره خطر موشک‌ها و پهپادهای حزب الله لبنان علیه امنیت این رژیم در ابعاد مختلف هجومی و دفاعی برای مردم خود صحبت می‌کند.

سایت واللا به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد، از زمانی که جنگ دوم لبنان در سال ۲۰۰۶ به پایان رسید اسرائیل از انجام حملات هوایی خودداری می‌کند. این نشان می‌دهد که اسرائیل و حزب الله همچنان براساس معادله بازدارندگی و قواعدی فعالیت می‌کنند که بعد از تجاوز اسرائیل به لبنان در تابستان ۲۰۰۶ ایجاد شده است.

این سایت اعلام کرد: اسرائیل در دوره اخیر پیام‌هایی را دریافت کرد که تهدیدی برای نیروی هوایی اسرائیل و آزادی فعالیت‌های آن است. این اقدام بعد از آن اتفاق افتاد که مقاومت لبنان از در اختیار داشتن سامانه‌های دفاع هوایی خبر داد. اینکه پهپادهای حزب الله لبنان توانستند حریم هوایی اسرائیل را نقض کنند و جنگنده‌ها و سامانه‌های دفاعی نتوانستند آن را سرنگون کنند شکست استراتژیک خطرناکی است.

این سایت به نقل از فرماندهی شعبه عملیات در ستاد ارتش اسرائیل اعلام کرد، در دوره اخیر حزب الله پیام‌های مختلفی را ارسال کرده است که در آن بر معادله سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان تأکید شده است مبنی بر اینکه قواعد درگیری هوایی با قبل فرق کرده است.

این سایت اعلام کرد: حزب الله عمدا در دوره اخیر سامانه‌های دفاع هوایی خود را فاش کرده است.

روزنامه اورشلیم پست پیشتر نوشته بود: حزب الله ۲۰۰۰ پهپاد در اختیار دارد. بسیاری از این پهپادها پیشرفته هستند. حزب الله می‌خواهد از این پهپادها در حملاتی علیه اهداف استراتژیک اسرائیل استفاده کند.

امیر بوحبوط، تحلیلگر امور نظامی سایت واللا به نقل از منابع امنیتی در تل‌آویو اعلام کرد: شعبه اطلاعات نظامی معتقد است، پهپادهایی که حزب الله در اختیار دارد قادرند تمام عمق اسرائیل را هدف قرار دهند و فعال سازی این پهپادها به صورت مستقل و اتوماتیک است و قادرند در دریا فرود بیایند و بعدا بازگردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: