کد خبر: ۵۴۰۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶

مجله فرانسوی فوتبال از 3 تغییر اساسی در انتخاب بازیکن سال جهان خبر داد.

به گزارش شفاف، مجله «فرانس فوتبال» هر ساله تعیین کننده بهترین فوتبالیست جهان با عنوان توپ طلا است. این مجله فرانسوی ملاک های مشخصی را برای انتخاب بهترین بازیکن دنیا درنظر گرفته و هر ساله بنا به این قوانین رای گیری می کند.

این مجله فرانسوی از جدیدترین تغییرات در قوانین انتخاب بهترین فوتبالیست جهان خبر داد. از تغییر اساسی در قانون انتخاب بهترین بازیکن این است که پیش از این عملکرد بازیکنان در یک سال کامل درنظر گرفته می شد ولی از این به بعد تنها فصل فوتبالی ملاک است.

دومین تغییر بزرگ در انتخاب بهترین بازیکن سال دنیا این است که دیگر تیم های ملی ضعیف جایی در رای گیری ندارند. طبق آخرین رده بندی فیفا تیم های ملی 1 تا 100 توسط سرمربیان و کاپیتان هایشان حق رای دارند.

سومین تغییر اساسی و مهمترین، دیگر عملکرد گروهی یعنی قهرمانی های تیم ملاک اصلی نیست بلکه عملکرد فردی بازیکنان و جوایز فردیشان در یک فصل فوتبالی تعیین کننده در توپ طلای بهترین بازیکن جهان خواهد بود.

لیونل مسی با 7 توپ طلای بهترین بازیکن دنیا در کسب این جایزه رکورددار است. رونالدو ابرستاره پرتغالی و رقیب سنتی مسی با کسب 5 توپ طلا در رده دوم قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: