کد خبر: ۵۴۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳
رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت تاکید کرد:

رئیس جمهور با اشاره به پرتاب موفق ماهواره نور، اقدام دانشمندان کشورمان در دستیابی به فناوری پیشرفته حضور در فضا را، بسیار ارزشمند و افتخارآفرین دانست و اظهار داشت: دستیابی به این فناوری از جمله جلوه‌های اقتدار ملی است.

به گزارش شفاف، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز (یکشنبه، ۲۲ اسفند) در جلسه هیات دولت با اشاره به ایام پایان سال و آغاز مسافرت‌های نوروزی، تاکید کرد: دستگاه‌های مربوط به‌ویژه وزارت راه و شهرسازی و میراث فرهنگی و گردشگری بر قیمت بلیت وسایل نقلیه هوایی، ریلی و جاده‌ای و نیز قیمت‌گذاری در اقامتگاه‌ها، نظارت دقیق داشته باشند تا در حق مردم اجحاف نشود.

رئیس جمهور با اشاره به پرتاب موفق ماهواره نور، اقدام دانشمندان کشورمان در دستیابی به فناوری پیشرفته حضور در فضا را بسیار ارزشمند و افتخارآفرین دانست و اظهار داشت: دستیابی به این فناوری از جمله جلوه‌های اقتدار ملی است که با همت نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه وزارت ارتباطات به‌دست آمده است و باید با قوت بیشتر ادامه پیدا کند.

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت توجه ویژه به خانواده شهیدان و ایثارگران، گفت: فرهنگ شهید و شهادت، آثار ماندگاری در تعالی فرهنگی جامعه دارد و نباید از ترویج روحیه ایثار و گذشت غفلت شود، ضمن آن‌که همه مسئولان و مدیران، اخلاص و مجاهدت شهیدان والامقام را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

دکتر رئیسی در ادامه تاکید کرد: خدمتگزاری به خانواده شهیدان و ایثارگران از افتخارات دولت مردمی است و باید به نحوی عمل شود که خانواده شهدا و ایثارگران، مشکل نداشته باشند.
دکتر رئیسی همچنین تلاش برای حضور فعال در بازار کشورهای همسایه و منطقه را مورد تاکید قرار داد و گفت: در ماه‌های اخیر اقدامات خوبی در این زمینه آغاز شده و لازم است با توجه به شرایط موجود برنامه‌ریزی جامعی برای حضور فعالتر و گسترده‌تر رقم بخورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: