کد خبر: ۵۴۰۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت:رزمندگان فاطمیون صدای حضرت زینب سلام الله علیها را شنیدند، آنها ندای ابا عبدالله (ع) را شنیدند و به ندای رهبر و امامشان جواب لبیک دادند و خودشان را به شهر و کشور سوریه رساندند و آنجا مدافعان حرم شدند.

به گزارش شفاف، اصحاب کریمی که درجمع خانواده شهدای لشگر فاطمیون در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) سخن می‌گفت، بیان کرد: امروز به یاد شهدای عزیز مدافع حرم گرد یکدیگر جمع شده‌ایم، مرزها را پشت سر گذاشته‌ایم و امروز نشان دادیم عشق به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مرز و جغرافیا نمی‌شناسد و هرجای دنیا که نام حضرت سیدالشهداء(ع) و لبیک یا حسین بلند باشد، عاشقان فرا می‌رسند و لبیک می‌گویند.


کریمی خطاب به خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم افغانستانی گفت: شما شاید کشورتان را از ما جدا بدانید اما ما و شما در اعتقاداتمان در یک مسیر و در یک مکتب و تشیع اسلامی زنده و زندگی می‌کنیم و در کنار یکدیگر این مسیر را ادامه خواهیم داد. همانطور که در روز عاشورا در سرزمین کربلا حضرت اباعبدالله(ع) و یاران با وفایش مختص یک شهر و یک دیار نبودند، هرکسی از هرجایی صدای غربت حضرت را شنید لبیک گفت و خودش را به سرعت به ایشان رساند و در آن معرکه قرار گرفت و به شهادت رسید.

وی یادآور شد: رزمندگان فاطمیون صدای حضرت زینب سلام الله علیها را شنیدند، آنها ندای ابا عبدالله (ع) را شنیدند و به ندای رهبر و امامشان جواب لبیک دادند و خودشان را به شهر و کشور سوریه رساندند و آنجا مدافعان حرم شدند. روزی حضرت زینب سلام الله علیها را به اسارت گرفتند و در مسیری که حرکت می‌دادند به این بانو جسارت شد، اما شهدای مدافع حرم امروز فریاد زدند، دیگر بس است برای عالم تشیع جسارت به ساحت مقدس این بانوی بزرگوار.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: بعد از ماجرای عاشورا و کربلا هیچ خبیثی جرات نکرد به ساحت مقدس آل الله و حرم آل الله جسارت و توهین کند. آن روز داعشی‌ها مصاحبه می‌کردند و می‌گفتند اگر پایمان به کربلا و دمشق برسد چه‌ها که نمی‌کنیم اما اینها خیال باطلی بود که بر سر می‌پروراندند اما اینجا دیگر ایرانی و افغانستانی و پاکستانی نمی‌شناسد، همه تشیع برای حفظ حرمت آل الله به میدان آمدند و امروز بالای سرشان در کنار پدران و مادران این شهدا ایستاده‌ایم و یادشان را گرامی می‌داریم. امروز اینجا آمده‌ایم که بگوییم اگر شما به صدای مظلومیت عمه جانمان حضرت زینب سلام الله علیها لبیک گفتید و جانتان را فدا کردید، امروز پدران و مادران و خواهران و برادران و ما همرزمان شما تا آخرین قطره خون پیرو راه شما خواهیم ماند و در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

کریمی خطاب به دشمنان یادآور شد: دشمن بداند ما با فرهنگ عاشورا و کربلا آشناییم و با تفکر جنگ و شهادت و ایثار و اخلاص غریبه نیستیم، ما با این تفکر زندگی می‌کنیم و بزرگ می شویم. این روش و الگویی بود که حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به ما یاد داد و مسیر را برای فرزندان ما روشن کرد.
 
وی در پایان  به خانواده معظم شهدای مدافع حرم گفت: فرزندان شما قهرمانانه و مظلومانه در مقابل استکبار جهانی آمریکا، رژیم صهیونیستی، فرانسه و انگلیس ایستادند و اثبات کردند خط تشیع زنده است ما در این مکان مقدس در کنار قبور این شهدا با خون شهیدان و عزیزانمان و شما پدران و مادران عزیز لشکر فاطمیون بیعت می‌بندیم و قول می‌دهیم اجازه نخواهیم داد خون فرزندان شما پایمال شود و این مسیر و راه را با دعای خیر شما و رهبر عزیزمان ادامه خواهیم داد تا به مقصد نهایی برسیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: