کد خبر: ۵۴۰۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
مسجدی:

سفیر کشورمان در عراق در اظهاراتی به حمله موشکی اخیر ایران به مرکز راهبردی رژیم صهیونیستی در اربیل پرداخت.

به گزارش شفاف به نقل از شفق نیوز، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در یک سخنرانی در مراسمی که امروز در کربلا برگزار شده بود گفت: حمله موشکی سپاه در اربیل حاکمیت عراق را هدف نگرفت بلکه پایگاه جاسوسی موساد در آنجا را هدف قرار داد.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها پایگاهی برای صهیونیست ها در اقلیم کردستان عراق تاسیس کردند تا از آن به عنوان مقری برای انجام عملیات علیه امنیت جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند. ایران به هیچ وجه بر سر امنیت خود معامله نمی کند و ما پیش از این بارها به مسئولان اقلیم کردستان هشدار داده بودیم اما متاسفانه این پایگاه عملیاتی علیه امنیت ما انجام داد بنابراین جمهوری اسلامی ایران به این اقدام پاسخ داد.

مسجدی خاطرنشان کرد: این اقدام نه حاکمیت عراق را هدف قرار داد و نه اهانت به دولت و ملت این کشور بود، ما از همین ابتدا از شما می خواهیم که برای تحرکات شرورانه رژیم صهیونیستی در منطقه حد ومرز قرار دهید و از تکرار چنین اقداماتی جلوگیری کنید.

سفیر کشورمان در بغداد همچنین گفت: حمله موشکی سپاه به اربیل آمریکایی ها را نیز مورد هدف قرار نداد، ایران و آمریکا ۴۰ سال است که با یکدیگر درگیری دارند اما این عملیات هیچ ارتباطی با آمریکایی ها و سفارت و کنسولگری آن ها در عراق ندارد.

به گزارش شفاف، در پی حمله موشکی ایران به مرکز راهبردی رژیم صهیونیستی در اربیل، وزارت خارجه عراق ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد را، فرا خواند و یادداشت اعتراضی به وی تحویل داد.

پیش از این وزارت خارجه عراق با انتشار بیانیه‌ای در سایت رسمی خود اعلام کرد که این وزارت حمله موشکی به استان اربیل در کردستان عراق را محکوم می‌کند.

وزارت خارجه عراق مدعی شد که در این حمله موشکی مناطق مسکونی هدف قرار گرفته‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: