کد خبر: ۵۴۰۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به آماده باش پلیس برای چهارشنبه سوری در سراسر پایتخت از استقرار پلیس در ۲۵۴ نقطه آسیب خیز در تهران خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار "حمید هداوند" در دومین نشست ستاد مدیریت بحران شهر تهران که عصر امروز با حضور شهردار تهران، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و ... در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: امروز و برای مراسم شب چهارشنبه آخر سال پلیس در آماده باش کامل هستند و همکاران من از ساعت ۱۴ امروز استقرار خود را در نقاط مختلف شهر تهران آغاز کرده اند. از این میان ماموران بطور ویژه در ۲۵۴ نقطه آسیب خیز مستقر شده اند.

وی با بیان اینکه روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ روزهای پرکاری برای پلیس پایتخت است، گفت: در همین چند روز باقیمانده از سال علاوه بر چهارشنبه سوری مراسم جشن نیمه شعبان، دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس، پنجشنبه و جمعه آخر سال در بهشت زهرا و ... را در پیش رو داریم، با این وجود پلیس در آمادگی کامل است.

وی افزود: ما برای اجرای عملیات های خود تهران را به چهار پهنه انتظامی تقسیم کرده ایم. در چهارشنبه سوری نیز پلیس خط قرمزهای خود را اعلام کرده و این خط قرمزها صلب آسایش و امنیت مردم است و از این رو همانطور که قبل تر نیز اعلام شده، پلیس با هر گونه ایجاد ناامنی در این شب برخورد کرده و بازداشت شدگان در این شب تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت خواهند بود. همچنین خودروی این افراد نیز تا پایان تعطیلات توقیف خواهد شد.

هداوند درباره تمهیدات پلیس برای تامین امنیت در تهران نیز گفت: ما به موسسات، شرکت ها، ادارات و بانک ها اعلام کرده ایم که بعد از تعطیلی حتما ظرفیت نیروهای حراست خود را افزایش داده و دوربین های کنترلی خود را نیز فعال کنند تا در صورت بروز حادثه هم بتوان با سرعت عمل بیشتری وارد شد و هم بتوان پیگیری های بعدی را سریعتر و بهتر انجام داد.

وی ادامه داد: در هنگام بروز حوادث نیز یکی از ماموریت های پلیس، ایزوله کردن محل وقوع حادثه و معابر و مسیرهای منتهی به آن است تا هم امنیت منطقه تامین شود و هم بتوان شرایط را برای فعالیت نیروهای امدادی تسهیل کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: