کد خبر: ۵۴۰۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹

بهترین روش برای آشنایی کودکان با مفهوم سفر کهکشانی انیمیشن‌های فضایی هستند که علاوه‌بر سرگرمی به کودکان آموزش نیز می‌دهند. این انیمیشن‌های فضایی با داشتن داستان‌هایی قابل تفکر نه‌تنها کودکان بلکه بزرگسالان را نیز به خود جذب می‌کند. در این گزارش فهرستی کوتاه از بهترین انیمیشن‌های فضایی گردآوری شده است.

  • یکی از بهترین انیمیشن‌های فضایی، وال-ای (WALL-E)

انیمیشن‌های فضایی, انیمیشن های فضایی, بهترین انیمیشن‌های فضایی
انیمیشن وال-ای

این انیمیشن فضایی که در سال ۲۰۰۸ تولید شده است برای کودکان با سن ۱۰ سال و بیشتر توصیه می‌شود. وال-ای که در صدر لیست بهترین انیمیشن‌های فضایی قرار دارد، به کودکان درسی در مورد خطرات مصرف‌گرایی می‌دهد. داستان این انیمیشن در سال ۲۸۰۵ اتفاق می‌افتد و در مورد رباتی به‌نام وال-ای است که پس از اینکه انسان‌ها زمین را همراه با انبوهی از زباله ترک کردند، وظیفه پاکسازی کره خاکی را برعهده دارد.

دراین‌بین ربات مذکور در طول جمع‌آوری زباله‌ها با یک ربات تخم‌مرغی شکل دیگر به‌نام ایوا (EVE) روبه‌رو می‌شود که به‌عنوان کاوشگر از سفینه فضایی آکسیوم (Axiom) به زمین فرستاده شده است. در نهایت وال-ای به‌همراه ایوا، دوست جدید خود، به سفینه فضایی آکسیوم منتقل می‌شود و همراه با ایوا و ناخدای سفینه فضایی تلاش می‌کنند تا زندگی ازبین‌رفته زمین را دوباره احیا کنند.

  • سیاره ۵۱ (Planet 51)

انیمیشن‌های فضایی, انیمیشن های فضایی, بهترین انیمیشن‌های فضایی
انیمیشن فضایی سیاره ۵۱

سیاره ۵۱ که در سال ۲۰۰۹ تولید شده نیز مانند وال-ای برای کودکان ۱۰ سال یا بیشتر مناسب است. سیاره ۵۱ یکی از انیمیشن‌های فضایی علمی تخیلی بوده و واکنش فرازمینی‌ها را نسبت به انسان‌ها نشان می‌دهد. در این انیمیشن زندگی مسالمت‌آمیز موجودات فرازمینی سبز رنگ در سیاره ۵۱ با ورود چارلز تی بیکر (Charles T. Baker)، فضانوردی از زمین، به این سیاره مختل می‌شود.

  • سیاره گنج (Treasure Planet)

فضایی انیمیشن های فضایی بهترین انیمیشن‌های فضایی3
انیمیشن سیاره گنج

سیاره گنج انیمیشنی تولیدی سال ۲۰۰۲ مناسب برای کودکان ۱۰ سال یا بیشتر است. در این انیمیشن علمی تخیلی دزدان دریایی به‌جای کشتی‌رانی در اقیانوس‌ها، با کشتی‌های خود در فضا شناور هستند. در این فیلم که در مکانی خیالی به‌نام اتریوم (Etherium) اتفاق می‌افتد، پسر جوانی با نام جیم (Jim) سوار یکی از کشتی‌ها می‌شود تا سیاره گنج را پیدا کند و دراین‌راستا دزدان‌دریایی، شورش در کشتی، سیاه‌چاله‌ها و طوفان‌های فضایی ماموریت جیم را تهدید می‌کنند.

  • تایتان آ.ای (Titan A.E)

انیمیشن‌های فضایی, انیمیشن های فضایی, بهترین انیمیشن‌های فضایی
انیمیشن فضایی تایتان آ.ای

این انیمیشن یکی از بهترین انیمیشن‌های فضایی محصول سال ۲۰۱۲ مناسب برای کودکان ۱۲ سال به بالا است و داستانی علمی تخیلی و کلاسیک دارد. تایتان آ.ای داستان انسان‌هایی است که در آستانه نابودی قرار دارند و پس از نابودی زمین برای زنده ماندن در فضا تلاش می‌کنند. همچنین دراین‌بین شخصیت‌های اصلی داستان به‌نام‌های کیل (Cale) و آکیما (Akima) با چندین موجود بین کهکشانی روبه‌رو شده و با آن‌ها مبارزه می‌کنند. گفتنی است A.E در عنوان به «پس از زمین» اشاره دارد و تجسم فضا در این فیلم کودکان را با مقیاس بزرگ جهان آشنا می‌کند.

  • انیمیشن هرج و مرج فضایی (Space Jam)

انیمیشن‌های فضایی, انیمیشن های فضایی, بهترین انیمیشن‌های فضایی
هرج و مرج فضایی

هرج و مرج فضایی ترکیبی از یک فیلم ورزشی و انیمیشن بوده و برداشتی کاملا منحصربه‌فرد از ترکیب تخیل با چهره‌های کارتونی است. در این انیمیشن اعضای لونی تونز (Looney Tunes) ربوده شده و به یک شهربازی خیالی در فضا به‌نام مارون مونتین (Moron Mountain) آورده می‌شوند.

در هرج و مرج فضایی لونی تونز تنها می‌تواند با یک بازی رقابتی بسکتبال آزادی خود را به‌دست آورد، بنابراین باگز بانی (Bugs Bunny) و تیم تون اسکواد (Tune Squad) مایکل جردن (Michael Jordan)، ستاره افسانه‌ای بسکتبال، را می‌ربایند. در این انیمیشن تجسم خیالی فضای بیرونی در کنار عکس‌های واقعی زمین بسکتبال قرار می‌گیرد. همچنین تعامل بین شخصیت‌های کارتونی و مایکل جردن بینندگان جوان‌تر را جدب کرده و به بزرگسالان حس نوستالژی خوبی می‌دهد.

  • غول آهنی (The Iron Giant)

انیمیشن‌های فضایی, انیمیشن های فضایی, بهترین انیمیشن‌های فضایی
انیمیشن غول آهنی

انیمیشن فضایی غول آهنی محصول سال ۱۹۹۹ مناسب برای کودکان ۸ سال به بالا است. این انیمیشن به‌طور دقیق داخل فضا اتفاق نمی‌افتد، اما داستان یک غول بیگانه را روایت می‌کند، بنابراین جزو بهترین انیمیشن‌های فضایی قرار می‌گیرد. غول آهنی داستان دوستی یک غول آهنی ۵۰ فوتی را با یک پسر بچه به‌نام هوگارث (Hogarth) بیان می‌کند.

در این انیمیشن درحالی‌که غول آهنی در حال یادگیری چگونگی زندگی روی زمین است، دولت ایالات متحده به‌دنبال غول می‌گردد و دراین‌راستا هوگارث تلاش می‌کنند تا غول آهنی را مخفی کند. داستان این فیلم در اکتبر۱۹۵۷ اتفاق می‌افتد زمانی که اتحاد جماهیر شوروی اسپوتنیک-۱ (Sputnik-1)، اولین ماهواره مصنوعی زمین، را به فضا پرتاب کرد.

  • پینوکیو در فضا (Pinocchio in Outer Space)

انیمیشن‌های فضایی, انیمیشن های فضایی, بهترین انیمیشن‌های فضایی
انیمیشن پینوکیو در فضا

در این انیمیشن فضایی که برای سال ۱۹۶۵ و مناسب کودکان ۶ سال به بالا است، کودکان تشویق می‌شوند تا درباره مفاهیمی مانند سفر فضایی و بیگانگان فکر کنند. دراین‌راستا شخصیت محبوب کودکان پینوکیو (Pinocchio) با یک بیگانه فضایی به‌نام نورتل (Nurtle) همراه می‌شود. در ادامه، نورتل به‌همراه پینوکیو با یک سفینه فضایی در اطراف مریخ گشت می‌زنند و سعی می‌کنند آسترو (Astro) را که یک نهنگ فضایی قاتل بین کهکشانی است، پیدا کنند. در این انیمیشن که یکی از بهترین انیمیشن‌های فضایی است، پینوکیو برای تبدیل شدن از عروسک به پسر بچه‌ باید آسترو را نابود کند.

منبع: اسپاش

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: