کد خبر: ۵۴۱۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵

پنجاه‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک در ایتالیا با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش شفاف، بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک (بولونیا) در ایتالیا افتتاح و تا چهارم فروردین میزبان علاقه‌مندان به کتاب حوزه کودک خواهد بود.

در این نمایشگاه بیش از هزار ناشر از هفتاد کشور، کتاب‌های مربوط به حوزه کودک را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

خانه کتاب و ادبیات ایران در مساحتی به متراژ ۳۲ مترمربع و با بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب از ناشران مختلف ایرانی در این دوره از نمایشگاه حاضر است. انتشارات طوطی، سوره مهر، پی‌نما، آژانس ادبی دایره مینا، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ...  از جمهوری اسلامی ایران برای عرضه آثار جدید و تبادل رایت با ناشران خارجی در این دوره از نمایشگاه حضور دارند.

همچنین در پنجاه‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک(بولونیا) مصطفی خرامان و زهرا موسوی (نویسندگان گروه سنی خردسال و کودک و نوجوان) و لیدا طاهری(تصویرگر) نیز جهت تبادل‌نظر با سایر ناشران، بازاریابی محصولات فرهنگی، تبادل تجربیات، عقد قرارداد با ناشران و هنرمندان دیگر کشورها در این رویداد فرهنگی حضور دارند.

نمایشگاه کتاب بولونیا هر سال در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع برگزار می‌شود و اعتبار بین‌المللی دارد؛ ناشران سراسر جهان با حضور در این رویداد فرهنگی علاوه بر عرضه کتاب در حوزه کودک، قراردادهای ترجمه و چاپ نیز منعقد می‌کنند.

در این میان برخی از کشورها هر سال با جدیت خاص، حضور در این نمایشگاه را در اولویت کارهای خود قرار می‌دهند و ناشران خود را برای حضور در این نمایشگاه ترغیب می‌کنند.

گفتنی است، شهر شارجه امارات متحده عربی میهمان ویژه پنجاه‌و‌نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بولونیا است.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: