کد خبر: ۵۴۱۲۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳

بلیط هواپیما مشهد علی بابا از جمله پرفروش‌ترین بلیط‌ پروازهای داخلی به حساب می‌آید. بسیاری از مسافران هستند که سالی چند بار خودشان را موظف می‌کنند تا از حرم امام رضا (ع) زیارت کنند. جالب است بدانید برخی افراد آنقدر عاشق زیارت مشهد هستند که با یک پرواز صبح به مشهد می‌روند و بعد زیارت، در همان روز با پرواز دیگر به شهر خود باز می‌گردد.

به همین خاطر ایرلاین‌های مختلف داخلی، همه‌روزه یک یا چند پرواز به مشهد دارند. با وجود آنکه این پرواز بسیار رایج و پرطرفدار است؛ اما شاید برای همه افراد مناسب نباشد. در این مقاله قصد داریم ویژگی‌هایی را معرفی کنیم که اگر آن‌ها را در خودتان می‌بینید، بهتر است با هواپیما به مشهد نروید!

اگر از پرواز می‌ترسید

پرواز واقعاً می‌تواند ترسناک باشد. مخصوصاً اگر تجربه اول سفرتان با هواپیما باشد، قطعاً ترس بسیاری را احساس خواهید کرد. مخصوصاً هنگام تیک آف و فرود، ممکن است حس ترس بسیاری را در وجود خودتان احساس کنید. این موضوع در افراد مختلف، متفاوت است.

هر کس به میزان خاصی از پرواز می‌ترسد. برخی آنقدر از پرواز می‌ترسند، که هیچوقت در طول زندگی سوار هواپیما نمی‌شوند. برخی دیگر دل را به دریا می‌زنند و بالاخره به پرواز عادت می‌کنند. اگر قصد سفر به مقاصد دور و خرید بلیط پروازهای طولانی همانند بلیط هواپیما مشهد را دارید، بهتر است از ایرلاین‌های بزرگ، بلیط هواپیماهای عالی با ناوگان جوان را تهیه کنید. برای مثال هواپیما‌های جدید ایرباس یا بوئینگ به‌خاطر عظمت و سیستم‌های جدید، تکان و لرزش کمی دارند. در عین حال پرواز با هواپیماهای کوچک ملخی می‌تواند کمی ترسناک باشد.

اگر در فضاهای بسته دچار خفگی می‌شوید

برخی افراد هستند که در فضاهای بسته احساس خفگی می‌کنند. این موضوع یک فوبیا یا ترس نهادینه محسوب می‌شود. محیط هواپیما یک محیط بسته است. البته هواپیماهای بزرگ، فضای بهتری دارند؛ اما در هر صورت، در یک فضای محدود، مسافران بسیاری حضور دارند. این موضوع مخصوصاً در پروازهای طولانی ممکن است افرادی که دچار فوبیا فضاهای بسته هستند را آزار دهد. پس اگر احساس می‌کنید که با حضور در کابین هواپیما حس بدی خواهید داشت، بهتر است قید سفر به مشهد با هواپیما را بزنید!

اگر این ویژگی‌ها را دارید، با هواپیما به مشهد نروید!

اگر دچار بیماری‌های خاصی هستید

برخی بیماران هستند که به‌هیچ‌وجه نباید سوار هواپیما شوند. برای مثال افرادی که دچار نارسایی‌های قلبی هستند، به‌هیچ‌وجه اجازه ورود به هواپیما را نخواهند داشت. بهتر است اگر دچار مشکلات قلبی هستید، پیش از خرید بلیط هواپیما، این موضوع را با ایرلاین و آژانس‌های مسافرتی در میان بگذارید.

گاهی پرواز برای افرادی که دچار مشکلات خاص هستند، خطر جانی خواهد داشت. همچنین افرادی که دچار مشکل افت هموگلوبین هستند، در ارتفاع دچار کمبود اکسیژن می‌شوند. به این ترتیب ممکن است اکسیژن به مغز آن‌ها نرسد و دچار بیهوشی شوند یا حتی به کم بروند. پس حتماً پیش از پرواز اگر بیماری خاصی دارید یا داروی مخصوصی را مصرف می‌کنید، آن را با ایرلاین در میان بگذارید.

اگر نمی‌خواهید هزینه بسیاری برای سفر کنید

خب این هم به ویژگی شما باز می‌گردد! گاهی آدم دلش نمی‌خواهد تا هزینه بسیاری را بابت سفر بپردازد. یا حتی اگر قرار است هزینه‌ای پرداخت شود، چه بهتر که آن را برای خوراک یا هزینه هتل کنار بگذاریم! آخر چرا باید برای آنکه چند ساعت زودتر به مشهد برسیم، چندین برابر هزینه پرداخت کنیم!؟

اگر شما هم چنین ایده‌ای برای سفر دارید، بهتر است قید سفر با هواپیما را بزنید! بلیط هواپیما مشهد نسبتاً گران است. مخصوصاً اگر از شهرهایی که فاصله بسیاری با مشهد دارند عازم این شهر شوید، باید هزینه گزافی را بابت بلیط پرداخت کنید. پس اگر احساس می‌کنید پرداخت هزینه چند برابری برای چند ساعت زودتر رسیدن منطقی نیست، می‌توانید با اتوبوس، قطار یا وسیله نقلیه شخصی سفر کنید.

اگر عاشق طول مسیر هستید!

آیا به نظرتان مسیر هم بخشی از سفر است؟ آیا شما هم فکر می‌کنید سفر از وقتی که وارد جاده می‌شوید، آغاز می‌شود؟ خب اگر چنین ویژگی شخصیتی دارید، بهتر است با هواپیما سفر نکنید. چه با اتوبوس، چه با قطار و چه با ماشین شخصی، سفر زمینی به مشهد می‌تواند بسیار خاطره‌انگیز باشد.

اگر این ویژگی‌ها را دارید، با هواپیما به مشهد نروید!

در طول مسیر از شهرهای مختلفی عبور خواهید کرد. به این ترتیب می‌توانید در شهرهای مختلف توقفی کوتاه داشته باشید و از جاذبه‌های مهم آن دیدن کنید. همچنین می‌توانید شاهد مناظر مختلف باشید و از لحظه به لحظه سفرتان لذت ببرید. در عین حال با پرواز از تمامی این لذت‌ها بی‌نصیب خواهید ماند!

اگر به نشستن پشت فرمان خودرو خودتان اعتیاد دارید!

کسانی که به نشستن پشت فرمان ماشین خودشان اعتیاد دارند بهتر است با هواپیما به مشهد سفر نکنند! مشهد شهر بسیار بزرگی است. وقتی که با هواپیما سفر کنید، باید با تاکسی، اتوبوس یا مترو به این طرف و آنطرف بروید. به همین خاطر افرادی که عادت دارند تا حتی سر کوچه هم با ماشین خودشان بروند و علاقه‌ای به استفاده از سیستم حمل و نقل شخصی را ندارند، بهتر است با هواپیما سفر نکنند!

خب دوستان، شما کدام یک از این ویژگی‌ها را دارید؟ سفر به مشهد با هواپیما را ترجیح می‌دهید یا به‌صورت زمینی؟ دلیل انتخاب شما چیست؟

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: