کد خبر: ۵۴۱۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

مسؤول گروه جهادی شهید غلامرضا لنگری‌زاده گفت: از 4 فروردین در شهرستان نرماشیر یزد مستقر شدیم تا هم محرومیت‌زدایی و هم اشتغال برای روستاییان ایجاد کنیم.

به گزارش شفاف حسن روح الامینی مسئول شورای جهادی شهرستان بافق و سرگروه جهادی شهید غلامرضا لنگری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری اردوی جهادی نوروزی این گروه از ۴ تا ۹ فروردین‌ماه با حضور ۵۰ نفر از جهادگران گفت: در این اردو با سه گروه جهادی دیگر مشارکت داریم که همگی از شهرستان بافق استان یزد راهی منطقه تازه شهرستان شده نرماشیر شده‌ایم.

۸۴ روستایی که شهر شدند

وی افزود: نرماشیر منطقه‌ای روستایی متشکل از ۸۴ روستاست که بسیار محروم هستند و به تازگی شهرستان شده‌اند. متأسفانه مردم در این منطقه شغل ثابتی ندارند و برخی دارای زمین و محصول خرما هستند و دیگران حدود ۳ ماهی در زمین‌های آنان برای چیدن خرما و بسته‌بندی مشغول می‌شوند.

روح‌الامینی با اشاره به اینکه از قبل نیازمندی‌های منطقه را شناسایی کردیم گفت: در حال حاضر با نیروهایی همچون بنا، گچ‌کار، لوله‌کش، برق‌کار، کارگر عمرانی، پزشک، طلبه، مربی خواهر، خیاط و ... در منطقه حاضر شدیم و بنا داریم در عرصه‌های عمرانی، پزشکی، اشتغال‌زایی و اقتصادی به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

حضور ۸ طلبه جهادی در گروه

مسئول گروه جهادی شهید غلامرضا لنگری‌زاده با اشاره به برنامه‌های تدارک دیده شده برای اردوی جهادی نوروزی این گروه تصریح کرد: باتوجه به برنامه‌ریزی‌ها و شناسایی انجام شده در چند سفر قبلی توسط بخش فرهنگی، در اردوی حال حاضر، ۸ طلبه جهادی از قم برای کار فرهنگی ما  را همراهی می‌کنند و تا به حال با مبلغ ۲ میلیون تومان نیز بسته‌های فرهنگی مهیا شده است تا در زمینه مربوطه توزیع شود.

وی ادامه داد: در طرح‌های عمرانی نیز تیرچه ریزی برای ساخت یک باب خانه و ساخت سرویس بهداشتی و حصارکشی چند خانه در معرض شن‌های روان، گچ‌کاری دو باب منزل در منطقه، لوله‌کشی آب ۷ سرویس بهداشتی، شفته‌ریزی خانه عالم روستای علی‌آباد در دستور کار است.

کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم و خیرین

روح‌الامینی اضافه کرد: بسیج سازندگی سپاه بافق با کمک خیران علاوه بر کمک‌های نقدی دو کامیون بلوک، دو کامیون ماسه، ۷۰کیسه سیمان، ۵۰ کیسه گچ، ۶۰ شاخه لوله و اتصالات  و... به گروه جهادی ما هدیه کردند که ان شاء الله با این تجهیزات امور عمرانی را پیش خواهیم برد.

آموزش‌هایی برای اشتغال‌آفرینی روستاییان

مسئول گروه جهادی شهید غلامرضا لنگری‌زاده با بیان اینکه در بخش فرهنگی خواهران، ۵ مربی در زمینه‌های آموزش قرآنی، آشپزی، خیاطی، حصیر بافی، تابلو فرش، کشت گیاهان دارویی و آسیب‌های اجتماعی در زمینه اعتیاد فعالیت خواهند داشت، گفت: ۷۰ بسته معیشتی برای مردم نیازمند روستاها تهیه کردیم و ۵۰۰ دست لباس نو برای عید نیز تهیه کردیم که میان روستاییان توزیع خواهیم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال‌زایی بنا داریم مرغ تخم‌گذار میان خانوارهای هدف و بی‌سرپرست به ارزش پنجاه میلیون ریال توزیع کنیم. از سوی دیگر ۲ تنور گازی نیز برای دو خانواده محروم فراهم کردیم تا زمینه‌ساز کارآفرینی برای آن‌ها شود که ارزش هرکدام ۳۰میلیون ریال است. همچنین در صورت حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی و تأمین منابع مالی آن برنامه‌هایی آماده برای کارآفرینی در دستور کار داریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: