کد خبر: ۵۴۱۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴
امیر عبداللهیان در دیدار با همتای قطری:

وزیر خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن برگزاری نشست اجلاس شرارت در فلسطین اشغالی (النقب)، این اجلاس را خیانتی بزرگ به آرمان فلسطین دانست و رژیم صهیونیستی را مشکل اصلی جهان اسلام معرفی کرد.

به گزارش شفاف، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (چهارشنبه) و در حاشیه اجلاس کشورهای همسایه افغانستان با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات در حوزه همکاری‌های دو کشور، مسائل منطقه و مذاکرات وین مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار که در حاشیه سومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان انجام شد با تاکید بر ظرفیت‌های موجود در حوزه همکاری‌های فیمابین خصوصاً در بخش اقتصادی، ضرورت پیگیری توافقات بین دو کشور و اجرایی ساختن آن را مورد تاکید قرار داد.

امیر عبداللهیان همچنین با تشریح شرایط حاضر در گفتگوهای وین، نهایی شدن توافق در این زمینه را نیازمند واقع بینی طرف آمریکایی ذکر کرد و تاکید کرد، آمریکا می‌بایست از زیاده خواهی دست بردارد تا هفته‌ها تلاش فشرده طرف‌های مختلف در وین به نتیجه لازم در زمینه بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات خود منجر شود.

وی همچنین با محکوم ساختن برگزاری نشست اجلاس شرارت در فلسطین اشغالی (النقب)، این اجلاس را خیانتی بزرگ به آرمان فلسطین دانست و رژیم صهیونیستی را مشکل اصلی جهان اسلام معرفی کرد که متأسفانه برخی کشورها در اقدامی خائنانه عادی سازی روابط خود با این رژیم را به رغم تعارض با آرمان‌های والای مسلمانان جهان در خصوص قدس شریف و فلسطین، دنبال می‌کنند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت فعال سازی روابط فیمابین در بخش روابط دو جانبه، از حضور فعال کشورمان در نشست دوحه (دوحه فروم) قدر دانی کرد.

مقام قطری با تاکید مجدد بر اهمیت ترتیبات امنیت منطقه‌ای با حضور جمهوری اسلامی ایران و ابراز امیدواری برای شکل گیری گفتگوهای جدی در این زمینه در منطقه، در خصوص آخرین تحولات مذاکرات وین نیز با وزیر امور خارجه کشورمان به تبادل نظر پرداخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: