کد خبر: ۵۴۲۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۵

طبیعت گل‌ها و گیاهان زیبایی را به ما هدیه می‌دهد اما ماندگاری این گل‌ها کوتاه‌تر از آن است که فرصت کنیم یک دل سیر از زندگی در کنارشان لذت ببریم. بهترین راه خشک کردن آنها و دکور کردن خانه با این زیبایی‌هاست.

تزئین خانه با گل‌های خشک شاید ایده جذابی برای بهار نباشد؛ من هم قبول دارم. اما اگر از فرصت خوب این فصل برای گشت و گذار در طبیعت استفاده می‌کنید، حتما گل‌های زیبایی را پیدا خواهید کرد که چند صباح دیگر خبری از آنها نخواهد بود.

پس بهتر است با کمی آینده‌نگری آنها را جمع و خشک کنید تا در دکور فصول سرد سال، دکوری جدید به خانه خود بدهید؛ هرچند کاربرد گل‌های خشک بیشتر هم هست. برای این کار کافی است گل‌ها، برگ‌ها، شاخه‌ها و حتی علف‌ها را به صورت وارونه از قلاب یا رخت آویز در مکانی تاریک، خشک و دارای تهویه مناسب آویزان کنید.

بهتر است گل‌های شما از نور خورشید دور باشند؛ کمد، انباری و زیرزمینی که تهویه مناسب دارد مکان‌های ایده‌آلی برای خشک کردن گل هستند. در عرض ۲ تا ۳ هفته (یا حتی کمتر، اگر هوا گرم باشد) گل‌ها کاملا خشک می‌شوند. برخی از رنگ‌ها ممکن است کمرنگ شوند، اما بیشتر گل‌ها رنگ اصلی خود را حفظ می‌کنند. پس از خشک شدن گل‌ها و برای محافظت بهتر، آنها را با اسپری موی بدون عطر پوشش دهید.

تصاویری از ترند جدید دکوراسیون | روش خشک کردن گل و چند ایده برای دکور کردن خانه

استفاده از گل‌های خشک شده در دکوراسیون را می‌توان تا مصر باستان ردیابی کرد. این مفهوم با ظهور ترند بوهو شیک به مد بازگشت و یک دکور پایدار و دوست‌دار محیط زیست ارائه داد. تنها نکات مهم در نگهداری این دکور، دور نگه داشتن گل‌ها از آفتاب مستقیم و رطوبت است.

گل‌های تازه در مقابل گل های خشک

صادقانه بگویم، من عاشق گل‌های تازه هستم، به خصوص دسته‌گل‌هایی که تنوع و رنگ بیشتری دارند اما گل‌های خشک شده نیز در رنگ‌های زیادی وجود دارند و اگرچه ممکن است شدت رنگ‌ها با یک دسته گل تازه چیده شده قابل مقایسه نباشد اما رنگ‌های ملایم آن برای فصل پاییز و زمستان دلخواه است.

تصاویری از ترند جدید دکوراسیون | روش خشک کردن گل و چند ایده برای دکور کردن خانه

یک مزیت این دکور، ماندگاری بسیار طولانی آن است؛ گل‌های تازه حداکثر تا ۱.۵ هفته به زیبایی خودنمایی می‌کنند و سپس باید تعویض شوند. گل‌های خشک شده برای کیف پول هم بسیار مناسب هستند و صرفه اقتصادی دارند. من فکر می‌کنم تنها نقطه ضعف آنها گردگیری باشد زیرا واقعا دشوار است.

چگونه می‌توانید گل‌های خشک را در فضای داخلی ادغام کنید؟

برخی عروس‌خانم‌ها ترکیبی از گل‌های خشک و وحشی را برای دسته گل خود و یا تزئین میزهای مهمانان مناسب می‌دانند.

یک پارتیشن شیشه‌ای کوچک هم ایده‌ای جذاب است؛ و آن را با برگ ها، علف‌ها و گل های خشک شده تزئین کنید. با نورپردازی می‌توانید یک دکور خاص در خانه خود ایجاد کنید.

یک راه آسان برای استفاده از این دکور ترند شده، این است که تا ساقه‌ها نرم هستند آنها را به یک حلقه گل تبدیل کنید. این حلقه‌ها برای آویزان شدن روی در، پنجره یا حتی دیوار کاربرد دارند. می‌توانید یک حلقه گل را روی میز قرار دهید و داخل آن شمع بگذارید. بنابراین، خلاقیت به خرج دهید، گل‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و با شاخه، روبان و ساقه‌های نازک یک حلقه زیبا درست کنید.

تصاویری از ترند جدید دکوراسیون | روش خشک کردن گل و چند ایده برای دکور کردن خانه

رزهای خشک شده حس رمانتیکی به فضا می‌دهند و البته همیشه هم در دسترس هستند. می‌توانید گل‌های خشک شده را در گلدان بگذارید. آنها به آب نیاز ندارند. از گل برگ‌های آن نیز برای تزئین میز یا جاشمعی استفاده کنید.

یک ایده دیگر بازی با هنر بوم است؛ گل‌های خشک شده چشمگیر خواهند بود. برای انجام این کار، گل‌های خشک را روی بوم یا یک آویز بچسبانید. در این زمینه دست شما برای بازیگوشی و تجربه سبک‌های مختلف باز است.

تصاویری از ترند جدید دکوراسیون | روش خشک کردن گل و چند ایده برای دکور کردن خانه

یکی دیگر از راه‌های جالب استفاده از گل‌های خشک در طراحی داخلی، گذاشتن و آویزان کردن آن‌ها است. بله، می‌توانید گل‌ها را از رشته‌های آنها بردارید. با این حال، آویزان کردن آنها از سقف بسیار عجیب‌تر خواهد بود.

قرار دادن گل‌های خشک در یک لوله شیشه‌ای کوچک با در چوب پنبه‌ای یا یک جعبه هدیه هم زیبایی خاصی به آنها می‌دهد. این گل‌ها به آب و نور نیاز ندارند و گزینه مناسبی برای دکور گوشه‌های تاریک و کسل کننده خانه هستند.

به گل‌ها و گیاهان بزرگ و بلند هم فکر کنید. آنها را در یک گلدان بزرگ قرار دهید تا به طور برجسته در کنار مبل یا کنار پنجره قرار گیرند. فضای داخلی روستایی سبکی است که برای گل های خشک شده بسیار مناسب است. 

تصاویری از ترند جدید دکوراسیون | روش خشک کردن گل و چند ایده برای دکور کردن خانه

نکات مراقبتی

  • به گل‌های خشک آب ندهید؛
  • آنها را از نور خورشید دور نگه دارید؛
  • با یک پارچه یا برس نرم، به آنها ضربه بزنید تا گرد و غبار از بین برود؛
  • ملایم باشید چرا که این گلها رطوبت خوبی ندارند و زود می‌شکنند؛
  • آنها را در مکان‌های کمتر مرطوب خانه نگه دارید.

تصاویری از ترند جدید دکوراسیون | روش خشک کردن گل و چند ایده برای دکور کردن خانه

گل‌های خشک به یکی از ترندهای دکوراسیون تبدیل شده‌اند و فروشگاه‌هایی مخصوص فروش انواع گل‌های خشک ایجاد شده است. آنها دوام بالایی دارند و به نگهداری خاصی نیاز ندارند؛ سازگار با محیط زیست هستند و حتی یک ذره پلاستیک هم ندارند. آنها دامنه کاملا متنوعی از سایه‌های تار و بافت‌های سرگرم کننده را به دکور داخلی می‌آورند و در عین حال ظریفند پس از گردآوری گل‌های مورد علاقه‌ خود برای خشک کردن و بروز خلاقیت در دکوراسیون غافل نشوید.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: