کد خبر: ۵۴۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
دبیر مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی:

یقینی گفت: قیمت دفتر امسال نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش شفاف، دبیر مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی گفت: افزایش قیمت کاغذ روی تولید دفتر تاثیر می‌گذارد؛ چون تولید کنندگان این حوزه کاغذ را از بازار آزاد تهیه می‌کنند و هیچ نهادی کاغذ مورد نیازشان را در اختیارشان قرار نمی‌دهد.

بنا به گفته محمد یقینی برخی می‌گویند ممکن است قیمت کاغذ تحریر از ۸۰۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان هم برسد. برای همین تولیدکنندگان کاغذ نمی‌دانند در شرایط کنونی کاغذ بخرند یا نه. این در شرایطی است که در این فصل تولیدکنندگان دفتر اندک اندک باید موارد مورد نیازشان را برای تولید دفتر تهیه کنند. 

با وجود اینکه در دوره‌های گذشته با کمبود کاغذ مواجه نبودیم، قیمت کاغذ چند برابر قیمت دلار بود. در این شرایط فروشندگان، کاغذ را در انبارهایشان نگه می‌داشتند و نوسان قیمت‌ها تهیه مواد اولیه تولید دفتر را خدشه دار می‌کرد.

دبیر مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی می‌گوید: پس از هربار افزایش قیمت کاغذ، قیمت آن کاهش می‌یابد و این کاهش قیمت معادل ۳۰ درصد افزایش قیمت کاغذ است. از آنجا که ۷۰ درصد قیمت دفتر به قیمت کاغذ باز می‌گردد، به نظرم امسال با افزایش ۲۰ درصدی قیمت دفتر روبرو خواهیم بود.

۹۹ درصد دفتر‌های بازار در داخل کشور تولید می‌شود. تولید کاغذ تحریر در شمال، اهواز و شیراز آغاز و حتی بحث تولید کاغذ از سنگ در کشور مطرح شده است. اگر در کشور کاغذ تحریر تولید شود، دفتر‌های تولید شده در کشور صد در صد داخلی خواهند بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: