کد خبر: ۵۴۲۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰

نماینده تهران در مجلس از اجرای آزمایشی و داوطلبانه شفافیت آرای نمایندگان از هفته آینده خبر داد.

به گزارش شفاف، مالک شریعتی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توییتر از اجرای آزمایشی و داوطلبانه شفافیت آرای نمایندگان از هفته آینده خبر داد. 

شریعتی نوشت: با پیگیری نامه 162 نفره از رئیس مجلس و مساعدت ایشان، تاکنون حدود 30 نماینده آرای مستند خودرا از IT مجلس دریافت کرده‌ایم واین آمار به تدریج درحال افزایش است.

وی خاطرنشان کرده است:  به همت  دکتر حسین زاده بحرینی( نماینده مردم مشهد)، سامانه "پارلمان مجازی" برای انتشار عمومی آرا آماده شده است.

نماینده تهران در مجلس  همچنین با اشاره به اینکه برخی نمایندگان از جمله روح الله نجابت نماینده شیراز و علی خضریان دیگر نماینده تهران هم‌اکنون به شکل داوطلبانه آرای خود را به شکل شفاف منتشر می‌کنند، از  آغاز اجرای آزمایشی و داوطلبانه شفافیت آرای نمایندگان از هفته آینده خبر داده است.

به گزارش تسنیم، اقدام 162 نفر از نمایندگان مجلس برای انتشار داوطلبانه آرای خود در حالی است که مجلس در ابتدای هفته‌ای که گذشت، دو فوریت طرح شفافیت در قوای 3گانه و سایر دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رسانده بود. طرحی با انتقاد گروهی از فعالان سیاسی و جمعی از نمایندگان مجلس نیز روبرو شد، چرا که آنها معتقدند تدوین کنندگان طرح شفافیت در قوای 3گانه با ارائه این طرح خواه ناخواه موجب به حاشیه رانده شدن طرح شفافیت آرای نمایندگان می‌شوند که هم‌اکنون در دستور هفتگی جلسات صحن قرار دارد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: