کد خبر: ۵۴۲۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳

منابع از برگزاری تجمع اعتراضی اعضای جامعه عربی و فلسطینی‌ها به همراه اعضای تعدادی از سازمان‌های غیردولتی در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن خبر دادند.

به گزارش شفاف، به نقل از وب سایت "عرب لندن"، ده‌ها تن از اعضای جامعه عرب و فلسطینی‌ها به همراه تعدادی از اعضای سازمان‌های غیردولتی در تجمعی اعتراضی در حمایت از فلسطینی‌ها در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن، مشارکت کردند.

شرکت کنندگان در این تجمعات اعتراضی خواستار محکومیت تجاوزات و اقدامات خشونت‌آمیز رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها از طرف جامعه جهانی شدند.

شرکت کنندگان همچنین از دولت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس خواستند از مسلح کردن این رژیم دست بردارد.

در این تجمعات اعتراضی "حسام زملط"، نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در لندن نیز حضور داشت.

زملط در جریان سخنرانی خود گفت: می‌دانیم ماهیت اسرائیل و ماهیت اشغالگری چیست و می‌دانیم که فلسطینیان صاحبان بر حق آن سرزمین‌ها هستند؛ به همین خاطر از آرمان فلسطین و فلسطینیان که آزادی قدس است، حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

وی همچنین در پیامی به دولت انگلیس، گفت: "اتخاذ معیارهای دوگانه کافی‌ است. ما خواهان پاسخی قاطع و روشن از جانب دولت انگلیس نسبت به مساله فلسطین هستیم".

یکی از شرکت کنندگان از جامعه عربی نیز به نوبه خود اعلام کرد: در این تجمع شرکت کردیم تا این پیام را به فلسطین و فلسطینیان بفرستیم که ما همراه و پشتیبان شما هستیم و هرگونه اقدامات تحریک ‌آمیز و خشن صهیونیست‌ها علیه شما را محکوم خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: