کد خبر: ۵۴۲۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷

رئیس دفتر حیات وحش گفت: پس از تیراندازی مامورین نیروی انتظامی به پلنگ قائمشهر این پلنگ بعد از انتقال به منطقه سمسکنده تلف شد.

به گزارش شفاف، رضا فرجی گفت: صبح امروز یک قلاده پلنگ نر در قائمشهر به مردم حمله کرده بود که قبل از رسیدن مامورین یگان حفاظت محیط زیست، مامورین نیروی انتظامی ناچار به تیر اندازی به سمت این پلنگ ایرانی شدند که پس از انتقال به منطقه سمسکنده متاسفانه این پلنگ تلف شد. 

به گفته رئیس دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست، نمونه برداری‌ها و انجام آزمایشات تشخیصی برای شناساسی بیماری احتمالی انجام شده و دلیل حضور حیوان در شهر توسط اداره کل استان در دست پیگیری است.

مصطفی عرب گفت:سن تقریبی این پلنگ نر ۵ سال تخمین زده شده که دارای وزن ۵۶ کیلو گرم می‌باشد، وزن استاندارد برای یک پلنگ ۳۵ الی ۴۰ کیلو است، که با توجه به وزن این پلنگ نشان از اضافه وزن آن دارد.

رئیس محیط زیست قائم شهر گفت: بر اساس بررسی بالشک‌های پنجه، این پلنگ وحشی است، ولی هنوز مشخص نیست که ازکجا وارد شهر شده است، اما پس از بررسی‌های پزشکی مشکوک به هاری است.

به گفته‌ی عرب، در عملیات زنده گیری پلنگ قائم شهر، ۲ مامور نیروی انتظامی زخمی شده اند که یک مامور به صورت سرپایی درمان و مامور دوم از ناحیه کتف و دست راست مورد جراحت قرار گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: