کد خبر: ۵۴۲۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵

سازمان جهانی بهداشت از شیوع جدید ابولا در کشور کنگو خبر داد.

به گزارش شفاف، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در بیانیه‌ای اعلام کرد مقامات بهداشتی در جمهوری دموکراتیک کنگو پس از تأیید یک مورد ابتلا به ابولا در شهر «مبانداکا» واقع در شمال غربی استان «ایکواته»، شیوع جدیدی از ابولا را در این کشور اعلام کردند.

بر اساس گزارش سی ان ان، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد این، سومین شیوع این بیماری در این استان کشور کنگو از سال ۲۰۱۸ و چهاردهمین دور شیوع ابولا در کنگو از سال ۱۹۷۶ به شمار می‌رود.

دکتر «Matshidiso Moeti» مدیر منطقه آفریقای سازمان جهانی بهداشت در این باره گفت: زمان به نفع ما نیست. این بیماری دو هفته‌ای هست که آغاز شده و ما در حال جبران هستیم. اما خبر خوب این است که مقامات بهداشتی در جمهوری دموکراتیک کنگو بیش از هر طرف دیگری در جهان در کنترل سریع ابولا مهارت دارند.

بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، تلاش‌ها برای متوقف ساختن شیوع این بیماری در حال انجام است. همچنین بنابر اعلام این سازمان، مقامات بهداشتی کنگو آزمایش و ردیابی تماس افراد مبتلا با دیگر اشخاص را آغاز کرده اند و واکسیناسیون در این خصوص در روز‌های آتی آغاز خواهد شد.

بیماری کشنده ویروسی ابولا، نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می‌شود. علائم ابتلا به این ویروس از دو روز تا سه هفته پس از ابتلا به این بیماری شروع می‌شود که معمولا، نخستین علائم تب، گلو درد، درد عضلات و سردرد هستند. این بیماری معمولا بین ۲۵ تا ۹۰ درصد از مبتلایان را می‌کشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: