کد خبر: ۵۴۲۹۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶

نشست مشورتی پارلمان عراق درباره حملات اخیر ترکیه به شمال این کشور برگزار شد.

به گزارش شفاف، شفق نیوز اعلام کرد که نشست مشورتی پارلمان عراق برای بررسی حملات ترکیه به خاک این کشور برگزار شد.

حاکم الزاملی، معاون اول رئیس پارلمان در جریان این نشست گفت که ترکیه از ضعف عراق برای انجام حملات و عملیات نظامی در خاک کشور استفاده می‌کند.

وی افزود: حسن العذاری، رئیس فراکسیون جریان صدر و عضو کمیسیون روابط خارجی در پارلمان عراق درخواستی را با امضای ۵۰ نماینده برای بررسی نقض‌های مکرر کشورهای همسایه و به‌ویژه ترکیه ارائه کرده است.

الزاملی ادامه داد: نقض‌های اخیر با سوء استفاده از ضعف عراق در سال‌های اخیر تکرار شده است.

حسن العذاری نیز در جریان این نشست گفت که اخیراً حملات مداوم کشورهای همسایه به خاک عراق افزایش یافته است و این اتفاق کشور را در معرض خطر قرار داده و دیپلماسی عراق را با مشکل مواجه می‌کند.

وی تاکید کرد: از وزیر (فؤاد حسین) می‌پرسیم که اقدامات عراق در قبال این حملات و حقیقت وجود توافقنامه میان عراق و ترکیه که به نیروهای ترکیه اجازه می‌دهد تا عمق ۳۰ کیلومتری به خاک عراق حمله کنند، چیست؟ و چه زمانی امضاء شده است؟

العذاری همچنین در کنفرانس مطبوعاتی پس از این جلسه اعلام کرد که پیش‌نویس و طرح قانون جرم‌انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به هیئت رئیسه پارلمان تحویل داده است تا در نخستین جلسه پارلمان مطرح شود.

وی افزود: این پیش‌نویس قانون شامل ۱۰ ماده است و در نخستین جلسه پارلمان مطرح خواهد شد و سپس برای قرائت اول و دوم به کمیسیون‌های ذیربط ارجاع می‌شود و پس از آن قانون برای تصویب نهایی به رأی گذاشته می‌شود.

پیش از این مقتدی صدر، رهبر جریان صدر از تهیه پیش‌نویس قانون جرم‌انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی توسط فراکسیون این جریان در پارلمان و احزاب هم‌پیمان با آن خبر داده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: