کد خبر: ۵۴۲۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴

اخذ پاسپورت دوم در کشورهای زیادی با وجود افزایش مسئولیت در قبال هر دو تابعیت هم برای افراد و هم برای دولت ‌ها پذیرفته‌ شده است. ما در آفیشیال ملکپور قصد داریم در رابطه با بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم به ارائه اطلاعات بپردازیم. لیست طویلی از کشورهایی که تابعیت مضاعف را می‌پذیرند وجود دارند و کشورهایی هم وجود دارد که تحت شرایطی به پذیرش تابعیت دوم می‌ پردازند. کشورهایی که تحت شرایطی تابعیت دوم را می‌ پذیرند ما در آفیشیال ملکپور به آنها اشاره می ‌کنیم. بلغارستان، کرواسی، آلمان، هلند، پاکستان، پاناما، اسلواکی، کره جنوبی و اسپانیا ازجمله این کشورها هستند. پارامترهایی وجود دارد که مشخص می‌ کند کدام کشورها برای اخذ تابعیت دوم بهتر هستند. پاسپورت‌های با ارزش، میزان مالیات پایین، استانداردهای زندگی بهتر، سطوح مختلفی از فرصت‌ های مالی و امنیت از این پارامترها محسوب می ‌شود. نکته ‌ای که ما در آفیشیال ملکپور به آن اشاره می‌ کنیم این است که کدام تابعیت به فرد پیشنهاد داده می‌ شود و کدام تابعیت را به ‌دست می‌ آورد هم از اهمیت بالایی برخوردار است. متقاضیان پیش از اخذ تابعیت دوم می ‌بایست شرایط شهروندی در کشور هدف را که تابعیت دوم آنها به‌حساب می‌ آید را بسنجند و سپس نسبت به این مهم اقدام نمایند. شرایط حضور در کشور و خدمت سربازی و حتی برنامه‌ های مالیات مضاعف که در برخی کشورها مانند آمریکا اجرا می‌شود در زمره وظایف شهروندی قرار می‌ گیرند و افرادی که تابعیت کشوری را دارند موظف به رعایت آنها هستند. چنانچه تصمیم به اخذ تابعیت دوم دارید علاوه بر سنجش مزایا و معایب تابعیت کشورهدف می ‌توانید با آفیشیال ملکپور تماس تلفنی برقرار کنید و سؤالات خود را مطرح نموده و از مشاوره رایگان بهره ‌مند شوید.

بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم کجاست؟

همان ‌گونه که گفته شد برای اخذ تابعیت دوم پارامترهایی وجود دارد که می‌ توان از آنها به‌عنوان معیار یاد کرد. داشتن پاسپورت دوم امکان سفر بدون محدودیت به کشورهای دیگر و در اکثر موارد عدم نیاز به ویزا، فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بدون محدودیت با اقتصادهای قوی و مطرح را برای سرمایه ‌گذاران به ارمغان می‌آورد. تابعیت دوم و دارا بودن یک پاسپورت معتبر مزایایی مانند بیمه، تحصیل رایگان فرزندان و بهره‌ مندی آنها از نظام‌ های آموزشی با کیفیت را به همراه خواهد داشت. امروزه گرفتن تابعیت دوم به یکی از اهداف اصلی مهاجرت‌ها بدل شده. اخذ تابعیت دوم برای افرادی که تجارت ‌های فعال دارند و سفر آسان و بهره‌ گیری از امکاناتی مانند سهولت در تجارت و برنامه‌ های تجاری، افتتاح حساب بانکی در کشور دوم و بهره‌ گیری از خدمات اجتماعی و دولتی در کشور را به همراه خواهد داشت. کوتاه بودن مدت ‌زمان اخذ پاسپورت دوم را می ‌توان به‌ عنوان یکی از پارامترهای تعیین ‌کننده نام برد. به ‌طورمعمول پروسه ‌های درخواست پاسپورت دوم و تابعیت مضاعف که کمتر از یک سال حاصل می‌شوند با سهولت همراه‌اند و به‌ طور معمول مدرک زبان، شرط حضور و حتی مدرک تحصیلی خاصی را طلب نمی ‌کنند. کشورهایی که برنامه های ارائه اقامت دائم و تابعیت را همراه با سهولت و سرعت بیشتری ارایه می کنند شامل: دومنیکا، سنت کیتس، مالتا، گرانادا می شوند. کشورهای دیگر هستند که اقامت و تابعیت را  به ازای سرمایه‌گذاری خاص اعطا می‌کنند. از نمونه این کشورها می‌ توان به قبرس، یونان و پرتغال اشاره کرد. در این کشورها متقاضیان تابعیت دوم می‌توانند با سرمایه ‌گذاری و خرید ملک به اقامت و تابعیت خود و خانواده دست یابند. پروسه اقامت دائم و تابعیت در این کشورها پس از سپری ‌شده چند سال امکان ‌پذیر می‌ شود. در میان کشورهایی که به ‌واسطه سرمایه‌ گذاری و خرید ملک ( گلدن ویزا) اقدام به ارائه اقامت می‌ کنند؛ کشوری مانند یونان تحت عنوان مقرون به ‌صرفه ترین کشور شناخته می ‌شود چرا که برنامه‌ های ارائه ‌شده در این کشور به نسبت نیاز به سرمایه و هزینه کمتری دارند برای مثال برنامه ‌ای که ما در آفیشیال ملکپور به آن اشاره می ‌کنیم تحت عنوان خرید ملک در این کشور سرمایه‌ای در حدود 250000 یورو را می ‌طلبد. برای ورود به سایت مرجع مهاجرت و اخذ پاسپورت اینجا کلیک کنید.

در کدام کشورها می توان پاسپورت خرید؟

 

 

کشورهایی وجود دارد که می ‌توان با داشتن تمکن مالی و شرکت در برنامه‌ هایی تحت عنوان سرمایه‌ گذاری می ‌توان تابعیت آنها را به‌دست آورد و یا اصطلاحاً خرید. ما در آفیشیال ملکپور قصد داریم به فهرستی از این کشورها اشاره‌ کنیم.

 • تایلند: کشوری است که ما در آفیشیال ملکپور از آن یاد می کنیم. برای افراد ثروتمند و دارای تمکن مالی بالا و نخبگان این امکان را فراهم کرده که با هزینه کردن مبلغی در حدود 3 هزار دلار در یک سال در این کشور زندگی کنند. برنامه‌هایی متنوعی نیز وجود دارد که بتوان به‌ واسطه آنها تابعیت دوم را اخذ کرد. از جمله این برنامه‌ ها می ‌توان به طرح امتیاز نخبگان اشاره کرد که با هزینه ‌ای در حدود 60 هزار دلار امکان پذیر است.
 • کشور لتونی: این کشور اروپایی برنامه ‌های سرمایه‌ گذاری را ارائه می‌ نماید که به ‌واسطه آن ها می ‌توان پاسپورت دوم را اخذ کرد. سرمایه ‌گذاری دست ‌کم 286 هزار یورویی در یک موسسه اعتباری در مدت‌ زمانی در حدود 5 سال و یا سرمایه ‌گذاری‌ هایی در سهام که برای یک فرد خارجی امکان‌پذیر است با اولین پرداخت دست ‌کم 36 هزار یورو که 28600 یورو نیز در سال بعد قابل پرداخت خواهد بود. پس از سپری شدن 5 سال بهره‌ گیری از این برنامه‌ ها که بر پایه تمکن مالی و اصطلاحاً پول هستند منجر به اخذ اقامت و تابعیت می‌ شوند.
 • کشور سنت لوسیا: این کشور که در حوالی دریای کارائیب است طرقی را برای ارائه اقامت دارد. این راه‌ها هم مبتنی بر پول بوده و اصطلاحاً با پرداخت پول می توان به اقامت و تابعیت رسید. ما در آفیشیال ملکپور به ذکر گزینه های برای بهره مندی از این پاسپورت می پردازیم.
 • پرداخت دست کم 100 هزاردلار به صندوق ملی اقتصادی کشورسنت لوسیا
 • سرمایه گذاری حداقل 300 هزاردلاری در خرید واملاک
 • سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری در پروژه های ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این دسته از برنامه ها
 • کشوردومینیکا: این کشور هم ازکشورهای قرار گرفته در حوالی دریای کارائیب است که بیش از 110 کشور می توانند بدون داشتن ویزا به آنجا رفت و آمد کنند. این کشور هم برنامه هایی تحت عنوان سرمایه گذاری های که منجر به اخذ اقامت می شود را ارائه می کند. واریزدر حدود 100 هزار دلار به صندوق ملی این کشور، به منظور اخذ اقامت یک نفر یا پرداخت 200 هزار دلار برای اقامت یک خانواده 4 نفری از نمونه این برنامه ها است. حتی با سرمایه گذاری 200 هزار دلاری در خرید ملک هم می توان تابعیت دوم را در این کشور کسب کرد.
 • کشورآنتیگوآ و باربودا: این کشور هم ازجمله کشورهای حوالی جزایر کارائیب است. که برنامه‌ هایی را برای ارائه اقامت دائم و پاسپورت را به ازای سرمایه‌ گذاری اجرا می‌ کند. این برنامه‌ ها که منجر به تابعیت می ‌شوند شامل:
 • سرمایه ‌گذاری دست‌ کم 400 هزار دلاری در خرید ملک
 • واریز 100 هزار دلاری به صندوق ملی این کشور
 • سرمایه گذاری ‌هایی که به ‌منظور راه ‌اندازی کسب‌ و کارهای جدید انجام می ‌شوند و در حدود 400 دلار کانادا هزینه را می ‌طلبند.

بهترین کشورها برای خرید پاسپورت دوم برای ایرانیان

همان ‌گونه که گفته شد کشورهای زیادی وجود دارد که به ارائه تابعیت دوم می‌پردازند حال ما در آفیشیال ملکپور به فهرست کشورهایی می ‌پردازیم که برای اخذ تابعیت ایران‌ها مناسب هستند و ایرانی ها می توانند به واسطه آن ها به فعالیت های تجاری و حتی گردشگری بپردازند.

 • کشور مکزیک: ارائه دهنده ارزان ترین پاسپورت است که می توان با استفاده از آن به فعالیت هایی از جمله مسافرت، تجارت با کشورهای مطرح دنیا را انجام داد.
 • کشورترکیه: از جمله کشور هایی است که می توان با سرمایه گذاری یا به اصطلاح خرید پاسپورت به اقامت و تابعیت رسید.
 • کشور دومینیکا: این کشور پاسپورت ارزانی را به متقاضیان ارائه می کند و ایرانی ها می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به اقامت و تابعیت دست یابند.
 • کشور گرجستان: متقاضیان با دارا بودن دست کم سرمایه 125 هزار یوروی می‌ توانید تابعیت دوم گرجستان را کسب کنند.
 • کشور سنت لوسیا: کسب اقامت و تابعیت دوم در کشوری زیبا به نام سنت لوسیا با متحمل شدن هزینه 100 هزار دلار که به صندوق ملی این کشور واریز می شود و حتی سرمایه گذاری های 300 هزار دلاری در خرید ملک می توان به خرید تابعیت این کشور پرداخت.

آسان ترین راه های اخذ پاسپورت دوم

 

اخذ پاسپورت دوم در برخی کشورها با سهولت زیادی همراه است چرا که اکثرا با بهره گیری از روش هایی مانند سرمایه گذاری در برنامه های مانند خرید ملک و یا راه اندازی کسب و کارهایی زود باز ده امکان پذیر است. اما روش هایی که با سرعت بیشتری به اقمت دائم و تابعیت منجر می شود اکثرا در حوزه سرمایه گذاری یا خرید پاسپورت و تابعیت هستند. کشورهایی که ما در آفیشیال ملکپور به آنها شاره می کنیم شامل: دومنیکا، سنت کیتس، مالتا، گرانادا که با برنامه های سرمایه گذاری و خرید ملک در کمتر از یکسال منجر به اقامت دائم و پاسپورت دوم می شوند.

مزایای اخذ پاسپورت دوم

داشتن دو تابعیت به طبع مزایای زیادی را به همراه دارد. افرادی که از تابعیت‌های مضاف بهره می‌برند به نسبت دارای آزادی عمل زیادی در رابطه با مسافرت کار و تجارت در کشورهای مختلف می ‌باشند ما در آفیشیال ملکپور قصد داریم به برخی از این مزایا اشاره‌ کنیم.

 • آزادی رفت ‌و آمد و مسافرت بدون محدودیت به کشورهای مختلف
 • بهره‌ مندی از خدمات اجتماعی در دو کشور و حق بیان نظر و رأی در دو سیاست مختلف
 • حق تحصیل و سرمایه ‌گذاری در نظام‌ های آموزشی باکیفیت
 • مزایای پاسپورت دوم والدین به فرزندان آنها هم قابل ‌انتقال است و آنها هم می ‌توانند از این مزایا بهره‌ مند شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: