کد خبر: ۵۴۳۰۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶

مدیر عامل انجمن بلاکچین گفت: اگر شناسایی شود دارایی متعلق به ایران است، کسب و کار‌های خارجی می‌توانند به دلیل تحریم از پذیرش آن دارایی امتناع کنند.

به گزارش شفاف، عباس آشتیانی گفت: تکنولوژی بلاکچین ماهیت شفافی دارد یعنی تمام تراکنش‌‎های کوین و توکن‌ها در بستر بلاکچین خودشان، کاملا مشاهده پذیر هستند و با روش های مختلف اگر شناسایی شود یک دارایی متعلق به ایرانی‌ها یا موقعیت جغرافیایی ایران است، خیلی از کسب و کارهای خارجی می توانند تحت قوانین و تحریم ها می تواننداز پذیرش آن دارایی امتناع کنند چرا که شناسایی شده و مشخص شده مربوط به ایران است.

به گفته مدیر عامل انجمن بلاکچین، نکته خطرناک این است که به محض انتقال دارایی به یک صرافی یا برای خرید چیزی در خارج از کشور می توانند به دلیل تحریم‌ها بلاک کنند.

او گفت: بعضی از کوین ها که ماهیت غیر متمرکز کامل ندارند بعد از شناسایی قابلیت فریز یا از کار انداختن در کیف حساب فرد را دارند و پس اگر با آی پی ایران متصل به کسب و کار خارجی می‌شوید ریسک بزرگی می‌کنید.

 دو ماه پیش گزارشی منتشر شد که شرکت های جاسوس بلاکچین ، رد بیت کوین‌های استخراج شده در کشور و مقصد صرافی آن را پیدا کرده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: