کد خبر: ۵۴۳۱۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱
در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری مطرح شد

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: سازمان فرهنگی هنری مسئول رشد و توسعه فرهنگ در عاصمه نظام اسلامی است.

به گزارش شفاف، آیین تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت ماه با تجلیل از زحمات حجت‌الاسلام میثم امرودی و معرفی مهرداد باقری به عنوان رییس جدید این سازمان در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار شد.
 
علیرضا زاکانی شهردار تهران، حجت‌الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مهدی علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، مهدی پیرهادی، علیرضا نادعلی، میثم مظفر و سید احمد علوی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، محمدامین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، تعدادی از اعضای شوراهای اندیشه‌ورز سازمان فرهنگی هنری و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان همراه با تعدادی از پیرغلامان و مداحان اهل بیت در این مراسم حضور داشتند.
 
در ابتدا کلیپی از عملکرد سازمان فرهنگی هنری برای حاضران پخش شد و سپس حجت‌الاسلام امرودی ضمن تشکر از حاضران در مراسم گفت: از شهردار تهران سپاسگزارم که مقدمات برگزاری این نشست باشکوه را فراهم کردند. ۳۰ ماه در سازمان فرهنگی هنری در خدمت شهروندان بودیم و کارهای این سازمان مثل یک نمایشگاه دیده می‌شود. امیدوارم این فعالیت‌ها رضایت‌بخش بوده باشد.
 
حجت‌الاسلام امرودی اضافه کرد: سازمان فرهنگی هنری هیئت‌امنا و اساسنامه فاخری دارد و مشابهی در بین دستگاه‌های فرهنگی ندارد. سازمان تنوع و وسعت کاری فوق‌العاده‌ای دارد و شبیه هیچ جای دیگری در کشور نیست. امروز شروع کار یک جوان متدین، انقلابی و تازه‌نفس است که زحمات نفر قبلی را به ثمر برساند و کارهای خوب را برجسته و اشکالات را برطرف کند. از آقای زاکانی برای برداشتن سنگینی این مسئولیت از گردنم تشکر می‌کنم؛ چرا که ۳۰ ماه کار سخت و تلاش بی‌وقفه را پشت سر گذاشتیم.
 
رییس سابق سازمان فرهنگی هنری با اشاره به در پیش‌داشتن راهپیمایی روز قدس، تصریح کرد: در این مدت سعی کردم جز حب به اهل بیت، قرآن، انقلاب، امام(ره) و رهبری چیزی در دل نداشته باشم. امروز خط کاملاً مشخص است؛ یک طرف اسلام و رهبری و طرف دیگر آمریکا و اسرائیل قرار دارند و امروز شاخصه ایمان، بغض به این شیاطین بزرگ است. امروز فلسطین شاخصه حق و باطل است.
 
وی در پایان گفت: کارکنان سازمان فرهنگی هنری در این مدت بدون کمترین ادعایی زحمات فراوانی کشیدند که از آنها تشکر و طلب حلالیت می‌کنم. سازمان فرهنگی هنری توفیقات خود را مدیون تک‌تک مدیران، مشاوران، کارشناسان، مربیان و دستیاران است. از همه اصحاب فرهنگی هم عذرخواهی می‌کنم که به دلیل کمبودهای مالی و بودجه، نتوانستیم آن طور که شایسته بود به آنها رسیدگی کنیم.
 
در ادامه حجت‌الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: از همه کسانی که برای فرهنگ و هنر در شهر تهران تلاش کردند تشکر می‌کنم؛ شهری که صفت جوانمردی برای مردمانش برازنده است. به طور ویژه از آقای امرودی سپاسگزارم که در این مدت تلاش‌های ارزشمندی داشتند. با انتقال آقای باقری به سازمان فرهنگی هنری، بارهای زیادی در سازمان تبلیغات اسلامی بر زمین می‌ماند و اگر می‌خواستم تعصب سازمانی از خود نشان دهم، با این انتصاب مخالفت می‌کردم.
 
عضو هیئت‌امنای سازمان فرهنگی هنری ادامه داد: انتخاب آقای باقری را هوشمندانه و قابل دفاع می‌دانم و ایشان با کمک کارکنان سازمان فرهنگی هنری عنصری تحول‌آفرین در این مجموعه خواهند بود. این انتخاب آقای زاکانی را تحسین می‌کنم که مانند سایر بخش‌های شهرداری، در سازمان فرهنگی هنری نیز انتخاب خوبی داشتند. امیدوارم در همه نهادهای فرهنگی به یک هم‌افزایی تمام و کمال برسیم و در زمانه‌ای که جهاد تبیین اهمیت فراوانی دارد، اتفاقات بزرگی برای مردم رقم بزنیم.
 
در ادامه علیرضا زاکانی شهردار تهران با خیر مقدم به حاضران در مراسم گفت: موضوع بسیار مهم تغییر و تحول در سازمان فرهنگی هنری مانند پایان ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید سعید فطر، مصداق اصطلاح صد حیف و صد شکر است. با تمام وجود از آقای امرودی برای تلاش‌های ۳۰ ماهه‌شان تشکر می‌کنم و به آقای باقری هم برای قبول سنگینی این بار خیر مقدم می‌گویم. از اهتمام هیئت‌امنا و گذشت آقای قمی نیز سپاسگزارم.
 
وی اضافه کرد: نام سازمان فرهنگی هنری پیام‌های مهمی برای ما دارد. جریان رقیب انقلاب اسلامی یعنی غرب، اساس کارش را بر اقتصاد گذاشته است، در حالی که مهم‌ترین موضوع در انقلاب ما فرهنگ است. اگر در غرب سود و لذت مادی حداکثری اصل و اساس است، در اندیشه ما این گونه نیست و انسان خلیفه خداوند بر زمین است که باید به سمت انسان کامل پیش برود. لذا فرهنگ اساس جامعه ماست و تعلیم و تربیت پیشران و لوکوموتیو تغییر و پیشرفت جامعه خواهد بود.
 
شهردار تهران با بیان اینکه دومین عنصر در نام سازمان فرهنگی هنری «هنر» است، تصریح کرد: هنر یکی از رموز ماندگاری و بقای انسان و یک امر اصلی و نه حاشیه‌ای است. تهران عاصمه نظام اسلامی است و سازمان فرهنگی هنری مسئولیت رشد و توسعه فرهنگ در این شهر را بر عهده دارد. هیئت‌امنای مؤثر و قوی این سازمان نشانگر اهمیت ویژه آن است. توجه به اساسنامه فاخر سازمان فرهنگی هنری رسالت بزرگ این سازمان و کارکنان آن است و انتظار می‌رود تحولات فرهنگی در شهر تهران با جدیت دنبال شود.
 
زاکانی افزود: ما در مدیریت شهری چشم‌اندازی داریم که آن معرفی تهران به عنوان کلان‌شهر الگوی جهان اسلام است و سازمان فرهنگی هنری نیز می‌تواند در تحقق این هدف مؤثر باشد. ما یک وظیفه جدی داریم که هم در مسیر رضایت شهروندان و هم در مسیر ایجاد یک تحول اساسی حرکت کنیم. سازمان فرهنگی هنری یک ظرفیت عظیم از حیث امکانات سخت‌افزاری و کارکنان در اختیار دارد که البته ما خود را مکلف به ارتقای آن می‌دانیم.
 
وی در پایان گفت: از آقای امرودی و همه همکارانشان تشکر می‌کنم و امیدوارم انتخاب آقای باقری، آغاز گام‌های بلندی در عرصه فرهنگ و هنر در شهر تهران باشد. رویکرد ما در مدیریت شهری، مشارکت با مردم و استفاده از ظرفیت‌های مردمی است و انشالله سازمان نیز با استفاده از این ظرفیت، در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی قدم بردارد.
 
در ادامه با حضور تعدادی از اعضای هیئت‌امنای سازمان فرهنگی هنری، از زحمات حجت‌الاسلام میثم امرودی تقدیر شد و مهرداد باقری حکم خود را به عنوان رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دریافت کرد.
 
مهرداد باقری رییس سازمان فرهنگی هنری در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از حاضران در مراسم گفت: لازم می‌دانم از آقای امرودی که یک سازمان فاخر و یک قوه فرهنگی برای نظام اسلامی را هدایت کردند، تشکر ویژه کنم. سازمان فرهنگی هنری جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و هنر کشور دارد و از هیئت‌امنای وزین و فاخری برخوردار است.
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، وی ادامه داد: امروز روز بیعت مجدد ما برای جهاد فرهنگی است و همه همکاران سازمان فرهنگی هنری بیعت محکمی برای تحقق آرمان‌های نظام اسلامی خواهند داشت. امروز روز جنگ نرم دشمن علیه ماست و ما باید این جنگ را به رسمیت بشناسیم و برای آن آماده باشیم. امروز روز مقاومت و پایداری ملت ایران و مردم عزیز تهران است. ما از امروز عهد می‌بندیم که برای تقویت و اعتلای هویت ایرانی، اسلامی و انقلابی مردم تهران محکم بایستیم و از این هویت دفاع کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: