کد خبر: ۵۴۳۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

باقری فرد گفت: اصرار وزارت بهداشت مبنی بر عدم تعویق آزمون دستیاری رعایت عدالت آموزشی برای داوطلبانی است که بر اساس تقویم آزمون‌ها خود را آماده کرده اند.

به گزارش شفاف، معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: اصرار وزارت بهداشت مبنی بر عدم تعویق این آزمون رعایت عدالت آموزشی برای داوطلبانی است که بر اساس تقویم آزمون‌ها خود را آماده کرده اند، ازجمله، استعداد‌های درخشان که مستقیما و بدون گذراندن طرح در آزمون شرکت می‌کنند و نیز پزشکان عمومی جوانی که مدتی است تمام کار‌های خود را تعطیل و آماده آزمون شده اند و تعدادشان هم بسیار زیاد است.

باقری فرد، درخصوص برگزاری آزمون دستیاری، گفت: رای دیوان عدالت اداری در دولت قبل برای آزمون دستیاری ۴۸ (سال گذشته) بوده است، اما در دولت جدید با اصلاح آیین نامه‌ها که اتفاقا از وظایف قانونی وزارت بهداشت است، آزمون ۴۹ با رعایت کامل موازین قانونی برگزار خواهد شد.

وی افزود: اصرار وزارت بهداشت مبنی بر عدم تعویق این آزمون رعایت عدالت آموزشی برای داوطلبانی است که بر اساس تقویم آزمون‌ها خود را آماده کرده اند، از جمله، استعداد‌های درخشان که مستقیما و بدون گذراندن طرح در آزمون شرکت می‌کنند و نیز پزشکان عمومی جوانی که مدتی است تمام کار‌های خود را تعطیل و آماده آزمون شده اند و تعدادشان هم بسیار زیاد است.

باقری فرد تصریح کرد: مهم‌ترین علت مخالفت با تعویق امتحان، عدم حضور به موقع دستیاران در بیمارستان‌ها و دانشگاه هاست که نظام آموزشی و درمانی کشور را مختل می‌کند و این خط قرمز وزارت بهداشت است، زیرا سلامت مردم به خطر می‌افتد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: برخی شرکت‌های انتشاراتی و خصوصی کنکور که از بعضی منابع آزمون‌ها به جهت افت علمی کشور سخت نگرانند! توصیه می‌کنیم به امورات دیگر خود بپردازند، زیرا اساتید دلسوز و برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نحوه تدریس، انتخاب منابع و برگزاری آزمون را می‌دانند و قطعا سوالاتی با مضامین و مفاهیم مشکوک و قدیمی را طرح نخواهند کرد.

منبع: باشگااه خبرنگاران جوان 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: