کد خبر: ۵۴۳۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴

ناصر نصیری رئیس انجمن کیک بوکسینگ واکو در نشست خبری اظهار داشت: از وقتی به فدراسیون انجمن‌های ورزشی آمده‌ایم، از چاله به چاه افتاده‌ایم. از امروز به صورت مستقل فعالیت می‌کنیم و هیچ گونه همکاری با این فدراسیون نخواهیم داشت.

 نشست خبری انجمن کیک بوکسینگ واکو ایران امروز هشتم اردیبهشت ماه 1401 با ریاست ناصر نصیری رئیس این انجمن برگزار شد. در این نشست خبری جواد نصیری رئیس انجمن مویتای و حصارکی رئیس انجمن ساواته و تعدادی از ورزشکاران کیک بوکسینگ واکوی ایران نیز حضور داشتند.

نصیری: ما از چاله به چاه افتاده‌ایم/ بودجه کیک بوکسینگ واکو کجا خرج شده است؟

در ابتدای جلسه ناصر نصیری رئیس انجمن کیک بوکسینگ واکوی ایران اظهار داشت: ما امروز به طور رسمی از ادامه همکاری با فدراسیون انجمن‌های ورزشی قطع همکاری می‌کنیم و دیگر هیچ همکاری با این انجمن نخواهیم داشت. همانطور که اطلاع دارید انجمن کیک بوکسینگ سال‌ها است که مشکلات زیادی دارد. ما تنها انجمنی هستیم که در مسابقات بین‌المللی تحت حمایت کمیته ملی المپیک آسیا هستیم. طی این سال‌ها نیز تلاش زیادی کردیم تا به مسئولان اطلاع‌رسانی کنیم که جایگاه این انجمن کجاست.

ورزش کیک بوکسینگ در فدراسیون انجمن‌های ورزشی 60 تا 70 سبک مختلف دارد، این رشته مثل شنا است، در شنا، کرال، پروانه، قورباغه و رشته‌های دیگر را‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم، اما ما که کرال پرنده نداریم، پس این رشته‌هایی که به اسم کیک بوکسینگ واکو مطرح است هیچ کدام برای ما نیست. ما 6 رشته داریم؛ سه رشته آن مبارزه‌ای است و در رینگ ورزشکاران فعالیت می‌کنند، 1- فول کنتاکت، 2- لاکیک، 3- کی‌وان و سه رشته‌ای مبارزه‌ای که روی تاتامی انجام می‌شود؛ 1- پوینت، 2- لایت کنتاکت، 3- کیک لایت و یک رشته دیگر داریم به نام موزیکال فرم، به غیر از این ما هیچ رشته دیگری نداریم. ما 25 سال است که همین 7 رشته را‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم نه کمتر و نه بیشتر.

وی در ادامه افزود: متولی قانونی ورزش کیک بوکسینگ واکو در ایران ما هستیم و هیچ کس دیگری متولی این رشته نیست. در دنیا هم این رشته را‌‌‌‌‌‌‌‌ به اسم ما می‌شناسند، همان طور که در دنیا فدراسیون کاراته، جودو، تکواندو، بوکس و... داریم و دیگر هیچ فدراسیونی موازی با این فدراسیون‌ها نداریم، کیک بوکسینگ واکو هم دقیقا به همین شکل است. هیچ متولی دیگری ندارد و ما با همین 7 رشته در دنیا و در تمام مسابقات فعالیت می‌کنیم.

رئیس انجمن کیک بوکسینگ واکو که تاکید دارد از امروز به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد، گفت: این فدراسیون انجمن‌های ورزشی یک بنگاه تجاری شده است. از زمانی که ریاست این فدراسیون برعهده حضرتی بود، درب این فدراسیون باید بسته می‌شد، چرا؟ برای اینکه هر کسی می‌خواست در انتخابات‌های مختلف رأی بیاورد، از این فدراسیون استفاده می‌کرد. به نظرم این فدراسیون باید تعطیل شود.

وی در واکنش به سؤال خبرنگار فارس که پرسید شما طبق قانون زیر مجموعه فدراسیون انجمن‌های ورزشی بودید، پس برای انجام تمام کارهایتان باید با این فدراسیون هماهنگ می‌کردید و گویا مشکل اصلی شما عدم هماهنگی بوده است، آیا این موضوع صحبت دارد یا خیر، گفت: می‌گویند ناصر نصیری سختگیر است، اما من سختگیر نیستم و می‌گویم که باید طبق قانون رعایت شود. ضمن اینکه ما به هیچ عنوان زیر مجموعه فدراسیون انجمن‌های ورزشی نبودیم و دیگر نخواهیم بود. در آن مقطع به ما اعلام کردند باید در فدراسیون انجمن‌های ورزشی فعالیت کنیم ما هم قبول کردیم، اما از چاله به چاه افتادیم. کاش قبول نمی‌کردیم. هدف ما از ورود به فدراسیون گرفتن کمک‌های مختلف برای ورزشکاران بود که اصلا این طور نشد، آنها در کار ما دخالت می‌کنند، کارشکنی می‌کنند، در اعزام‌های ما دخالت می‌کنند، اسامی ورزشکاران ما را‌‌‌‌‌‌‌‌ خط می‌زنند و در واقع استقلال را‌‌‌‌‌‌‌‌ از ما می‌گیرند و حتی کمک هم نمی‌کنند. جدایی ما از این فدراسیون باعث می‌شود ما کارهایمان را‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دهیم. حالا با کمیته ملی المپیک صحبت می‌کنم، مربی می‌آورم، همه کارها را‌‌‌‌‌‌‌‌ خودمان انجام می‌دهیم و در بحث مالی هم کمیته ملی المپیک به ما کمک می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قبلا بودجه‌ای که برای انجمن شما تخصیص داده شده بود مستقیم به حساب انجمن واریز می‌شد یا به حساب فدراسیون، اظهار داشت: قبلا کمیته ملی المپیک بودجه ما را‌‌‌‌‌‌‌‌ به حساب فدراسیون انجمن‌های ورزشی واریز می‌کرد و اصلا مشخص نمی‌شد این پول کجا خرج می‌شود، اما حالا دیگر این طور نخواهد بود. هر پولی که کمیته ملی المپیک به فدراسیون بابت ما می‌داد، حالا آن سهم انجمن باید به خود انجمن تعلق بگیرد؛ چراکه در گذشته پول به حساب انجمن واریز می‌شد و گرفتن آن پول از فدراسیون ورزشی مصیبت بزرگی بود. شما حساب کنید ما در انجمن کیک بوکسینگ واکو تمام کمیته‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم، اما فدراسیون به ما می‌گفت که شما حق هیچ گونه مکاتبه‌ای با هیچ کجا را‌‌‌‌‌‌‌‌ ندارید. خب، این طور که نمی‌شود. در هر صورت ما تصمیم نهایی را‌‌‌‌‌‌‌‌ گرفتیم و از این فدراسیون جدا شدیم.

نصیری در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: چند ماه پیش جواد نصیری رئیس انجمن مویتای از استقلال این انجمن خبر داد. حالا هم ما این کار را‌‌‌‌‌‌‌‌ کردیم. بنده مسئولیت‌های زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌ در کنفدراسیون آسیا دارم؛ مدیر اجرایی هستم، شما حساب کنید، نام این سازمان انجمن و یا فدراسیون است. در تمام دنیا این طور است، اگر شما یک موسسه خیریه داشته باشید حق دارند از تمام مبالغی که هزینه شده است، سؤال بپرسند که این پول کجا خرج شده است. ما سوالمان این است که پول‌های انجمن کیک بوکسینگ واکو کجا خرج شده است؟! 6 سال است می‌گوییم برای کمیته‌ انجمن‌های کیک بوکسینگ واکو استان‌ها وسایل ایمنی تهیه کنید اما تا به امروز فدراسیون حتی یک دستکش هم نخریده است. ما خودمان خریدیم، گمرکی دادیم و در مسابقات قهرمانی کشور استفاده کرده‌ایم.

در ادامه نشست خبری جواد نصیری، رئیس انجمن مویتای اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب ریاست جمهوری که رئیس جمهور و وزیر محترم آن را‌‌‌‌‌‌‌‌ امضاء کرده‌اند، فدراسیون‌ها یک نهاد عمومی، غیردولتی با اختیارات محدود است. حرف ما این است؛ قانون را‌‌‌‌‌‌‌‌ رعایت کنید. اگر ما هم غیرقانونی حرف می‌زنیم به ما بگویید. آیا ما ایرانی نیستیم و از کشور دیگر آمده‌ایم؟ همه ما به دنبال بالا بردن پرچم ایران عزیز هستیم. واکو می‌خواهد اعزام شود، می‌خواهد سنگ‌اندازی می‌کنند. پدر قهرمان جهان ما با من تماس گرفته و می‌گوید؛ آقای نصیری به مویتای شورای برون مرزی نمی‌دهند، حالا ما باید چه کار کنیم؟ اصلا حق با دوستان است؛ حداقل حرف ناصر نصیری و ورزشکاران ما را‌‌‌‌‌‌‌‌ که مدال طلای مسابقات مختلف را‌‌‌‌‌‌‌‌ کسب کرده‌اند را‌‌‌‌‌‌‌‌ بشنوند. همین ورزشکارمان که امروز اینجا حضور دارد، در بازی‌های داخل سالن، دندان او شکست، بینی او شکست، با هزینه شخصی مشکلات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ حل کرد و سه سال و نیم او بیکار بود. با دست خالی زندگی کرد. کیک بوکسینگ واکو برای ایران است، ما نوکر جامعه مویتای و کیک بوکسینگ واکو هستیم. حرف ما هم همین است، یک کلام، هرچه را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای خود می‌پسندید برای این انجمن‌های کیک بوکسینگ واکو، مویتای و انجمن‌های دیگر هم بپسندید.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: