کد خبر: ۵۴۳۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

امروز رقابت‌های فوتبال باشگاهی اروپا با برگزاری دیدار‌هایی در لیگ برتر انگلیس، لالیگا، بوندس لیگا و سری آ پیگیری می شود.

به گزارش شفاف، رقابت‌های فوتبال باشگاهی اروپا امروز (شنبه) در چهار کشور انگلیس، اسپانیا، آلمان و ایتالیا ادامه پیدا می‌کند و در مهمترین بازی‌ها نیوکاسل - لیورپول، لیدز یونایتد - منچستر سیتی و رئال مادرید - اسپانیول به مصاف یکدیگر می روند.

لیگ برتر انگلیس

در چارچوب هفته سی و پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر انگلیس امروز ۶ دیدار برگزار می‌شود که در مهمترین بازی لیورپول در زمین نیوکاسل به میدان خواهد رفت و در بازی دیگر منچسترسیتی مهمان لیدزیونایتد خواهد بود.

نیوکاسل – لیورپول

در اولین بازی از هفته سی و پنجم لیگ جزیره از ساعت ۱۶ نیوکاسل میزبان لیورپول خواهد بود.

لیورپول با ۷۹ امتیاز از ۳۳ بازی و یک امتیاز کمتر نسبت به تیم صدرنشین منچسترسیتی در رتبه دوم قرار دارد. نیوکاسل هم با ۴۳ امتیاز از ۳۴ بازی در رتبه نهم قرار دارد.

لیورپول که این روز‌ها در شرایط خوبی به سر می‌برد و خود را در آستانه رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا می‌بیند، برای این که همچنان به قهرمانی در لیگ جزیره امیدوار بماند با هدف کسب هر سه امتیاز برابر نیوکاسل به میدان خواهد رفت، اما شاگردان یورگن کلوپ خوب می‌دانند که نیوکاسلی که در نیم فصل دوم با آن رو به رو خواهند شد آن تیم انتهای جدولی نیم فصل اول، نیست. این تیم پس از تغییر مربی حالا خود را به جمع ۱۰ تیم نیمه اول جدول رسانده است و به راحتی تسلیم نخواهد شد.

پیروزی نیوکاسل در این بازی تغییری در جایگاه این تیم ایجاد نخواهد کرد، اما لیورپول با پیروزی در این دیدار و به شرط لغزش من سیتی برابر لیدز می‌تواند به صدر جدول برسد.

لیدزیونایتد - منچسترسیتی

در آخرین بازی امروز از ساعت ۲۱ لیدزیونایتد پذیرای تیم منچسترسیتی خواهد بود.

من سیتی با ۸۰ امتیاز از ۳۳ بازی در رتبه نخست جدول رده‌بندی لیگ جزیره قرار دارد و لیدزیونایتد نیزبا ۳۴ امتیاز از همین تعداد بازی در رتبه شانزدهم جای دارد.

منچسترسیتی که حالا لیورپول را در فاصله یک امتیازی خود می‌بیند، می‌داند که در این بازی خارج از خانه نباید امتیاز از دست بدهد، حتی تساوی هم برای شاگردان پپ گواردیولا می‌تواند در حکم شکست باشد و باعث شود در این هفته‌های واپسین فصل، ماه‌ها صدرنشینی از دست برود.

لالیگا

رئال مادرید - اسپانیول

در چارچوب هفته سی و چهارم مسابقات فوتبال لالیگا امروز ۴ دیدار برگزار خواهد شد که در مهم‌ترین بازی رئال مادرید از ساعت ۱۸:۴۵ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برابر اسپانیول به میدان خواهد رفت.

رئال مادرید از ۳۳ بازی ۷۸ امتیاز به دست آورده و در رتبه نخست جدول قرار گرفته است. اسپانیول هم با ۳۹ امتیاز از ۳۳ بازی در رتبه سیزدهم قرار دارد.

رئال با فاصله ۱۵ امتیازی که نسبت به تیم‌های دوم و سوم جدول ایجاد کرده می‌تواند با کسب یک امتیاز برابر اسپانیول در فاصله ۴ هفته مانده به پایان فصل جشن قهرمانی بگیرد و با خیالی آسوده به فکر جبران شکست ۴ بر ۳ برابر من سیتی در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان باشد.

اتلتیک بیلبائو - اتلتیکو مادرید

در دیگر بازی مهم لالیگا اتلتیکو مادرید از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه در خانه اتلتیک بیلبائو به میدان خواهد رفت.

اتلتیکو که در حال حاضر با ۶۱ امتیاز از ۳۳ بازی در رتبه چهارم جدول قرار دارد برای ماندن در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده، نیاز مبرم به پیروزی در این بازی دارد. تیم دوم شهر مادرید با تیم‌های بارسلونا و سویا که به ترتیب در رده دوم و سوم قرار دارند، ۲ امتیاز فاصله دارد.

اتلتیک بیلبائو هم با ۴۸ امتیاز از ۳۳ بازی در رده هشتم قرار دارد.

بوندسلیگا

ماینتس - بایرن مونیخ

هفته سی و دوم مسابقات فوتبال بوندس لیگا با برگزاری ۶ دیدار ادامه خواهد یافت که در مهمترین بازی بایرن مونیخ از ساعت ۱۸ مهمان ماینتس خواهد بود.

بایرن مونیخ با ۷۵ امتیاز از ۳۱ بازی صدرنشین بوندسلیگا است و ماینتس نیز با ۳۱ امتیاز از همین تعداد مسابقه در رتبه دهم قرار دارد.

سری آ ایتالیا

در چارچوب هفته سی و پنجم مسابقات فوتبال سری آ ایتالیا ۴ دیدار برگزار خواهد شد که در مهم‌ترین بازی ناپولی میزبان ساسولو خواهد بود.
این دیدار از ساعت ۱۷:۳۰ برگزار خواهد شد.

ناپولی از ۳۴ بازی ۶۷ امتیاز به دست آورده و در رتبه سوم جدول قرار گرفته است. ساسولو هم با ۴۶ امتیاز از همین تعداد بازی در رتبه دهم قرار دارد.

ناپولی که زمانی صدرنشین جدول سری آ بود حالا با تیم دوم جدول یعنی اینترمیلان ۵ امتیاز فاصله دارد و یوونتوس ۶۶ امتیازی را در تعقیب خود می‌بیند، بنابراین برای آن که همچنان در جمع ۴ تیم برتر باقی بماند برای کسب ۳ امتیاز به میدان خواهد رفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: