کد خبر: ۵۴۳۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲

وزیر دادگستری به اتفاق رئیس سازمان بهزیستی کشور از مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان بعثت در جنوب تهران بازدید کردند.

مهمانان مرکز بعثت، پس از بازدید از قسمت های مختلف و انجام گفتگوی صمیمانه با کودکان، نشستی را در رابطه با بررسی مسائل و مشکلات مرکز و کودکان کار و خیابان تشکیل دادند.

به گزارش شفاف، از عمده مباحثی که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راهکارها و تعاملاتی در مورد آنها  مطرح شد میتوان به باز پیوند فرزندان به خانواده، واگذاری فرزندان واجد شرایط به فرزند خواندگی وانتقال به مراکز شبه خانواده، تعامل با مراجع قضایی و دادگاه ها و وجود وحدت رویه در رابطه با بحث پیگیری کارهای قضایی و مددکاری کودکان و موضوع امین موقت کودکان اشاره کرد.
 
 در ادامه جلسه وزیر دادگستری با قدردانی از زحماتی که برای کودکان بی‌سرپرست کشیده می شود، گفت: اگر نظام اسلامی، خیرین و دلسوزان نسبت به این کودکان بی‌تفاوت باشند و توجه کافی نکنند قطعاً در آینده با مشکلات مضاعف، ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی بیشتری مواجه می‌شویم.

رحیمی تصریح کرد: هر چند که این مراکز برای کودکان بی سرپرست مانند کانون گرم خانواده نمی‌شود ولی همین که یک کودک و نوجوان احساس کند پناهگاهی دارد و مسئولان کشور و جامعه نسبت به او بی‌اعتنا نیستند بخشی از خلأ عاطفی وی برطرف می شود که این مسئله در سرنوشت و آینده او تعیین کننده است.

وزیر دادگستری در پایان با قدردانی از تلاش‌های مدیریت بهزیستی شهرستان ری، مسئول و کارکنان خدوم و متعهد این مراکز گفت: اینکه شما عزیزان در این مراکز و حوزه های عام المنفعه پیشگام خدمت هستید عبادت و عملی بسیار ارزشمند است.

گفتنی است؛ بعد از اتمام جلسه  و اذان، بازدیدکنندگان پس از نمازجماعت مغرب و عشاء مهمان سفره افطار کودکان مقیم مرکز بعثت بودند و هدایایی نیز به کودکان مرکز اهداء شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: