کد خبر: ۵۴۳۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴

بر اساس آخرین رنکینگ اعلام شده جایگاه تکواندوکاران کشورمان در جدول رده بندی با تغییراتی همراه شد.

به گزارش شفاف، براساس اعلام فدراسیون جهانی با توجه به آغاز دوره جدید رنکینگ برای کسب امتیاز و حضور تکواندوکاران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، رنکینگ فدراسیون جهانی از اول آگوست ۲۰۲۱ (۱۰ مردادماه ۱۴۰۰) به این شکل محاسبه می‌شود. از امتیازات سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۲۵ درصد، از امتیازات سال ۲۰۱۹، ۵۰ درصد، از امتیازت سال ۲۰۱۸، ۷۵ درصد و از امتیازات سال ۲۰۱۷ و قبل از آن ۱۰۰ درصد کسر خواهد شد.

بر همین اساس تکواندوکاران سراسر جهان با شرکت در رقابت‌های آزاد بین المللی توانستند رنکینگ خود را بهبود ببخشند.

در رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، در گروه مردان، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان که بعد از المپیک ۲۰۲۰ توکیو پای آسیب دیده خود را جراحی کردن و شرایط حضور در مسابقات بین المللی را نداشت، با ۱۲۶.۵۵ امتیاز با ۲ پله سقوط در جایگاه دهم ایستاد. محمد صادق دهقانی با ۵ پله سقوط و با کسب ۵۸.۹۰ امتیاز در جایگاه چهلم جهان قرار گرفت. مهدی حاج موسایی با کسب ۵۳.۲۰ امتیاز در جایگاه ۴۶ جهان بدون تغییرهمچنان باقی مانده است.

حسین لطفی دیگر تکواندوکار ایران در این وزن با ۱۸ پله سقوط نسبت به رنکینگ قبلی با ۴۰.۵۰ امتیاز در رده شصت و دوم جای گرفته است. محمد حسن پلنگ افکن با ۳۴.۲۵ امتیاز و ۲ پله سقوط در رده شصت و نهم قرار گرفت و علی توکلی هم با ۷۶/‏۳۳‬ امتیاز و بدون تغییر در رده هفتاد و سوم ایستاه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: