کد خبر: ۵۴۳۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات گفت: کلاهبردار اینستاگرامی که تحت عنوان فروش گوشی‌های ارزان قیمت اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش شفاف، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: شخصی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و مدعی شد افرادی ناشناس از طریق یک صفحه اینستاگرامی فروش تلفن‌های همراه ارزان قیمت از بنده کلاهبرداری کرده اند.

مالباخته ادعا کرد که در فضای مجازی به دنبال خرید یک تلفن همراه برای خود بودم که در یک صفحه اینستاگرامی تبلیغی از تلفن‌های همراه با قیمت‌های مناسب مشاهده کردم و بود بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور مبلغی جهت خرید یک تلفن همراه برای آن‌ها واریز کردم، اما بلافاصله پس از واریز وجه من را بلاک کردند و دیگر پاسخی از آن‌ها دریافت نکردم.

به گفته رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، پس از انجام اقدامات تخصصی و بکارگیری فنون تجربی و علمی ادمین صفحه فروش تلفن همراه شناسایی و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

او گفت: گوشی فروش اینستاگرامی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کرده بود و پس از حضور در پلیس فتا اعلام کرد که با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات این صفحه به بهانه فروش تلفن‌های همراه با قیمت بسیار مناسب مراجعه کنندگان را با ترفند فروش فوری ترغیب به پرداخت مبلغ قبل از ارسال کرده و پس از واریز وجه دیگر پاسخگوی تلفن نبود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: