کد خبر: ۵۴۳۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به ضربه ۱۶ هزار میلیارد تومان به بنیان‌های مالی قاچاقچیان مواد مخدر در سال گذشته، گفت: برابر آخرین برآوردهای انجام شده، بیش از ۶۵ هزار معتاد متجاهر در کشور وجود دارد.

به گزارش شفاف، ناصر اصلانی، صبح امروز در نشست فصلی معاونان، مدیران کل و دبیران شوراهای هماهنگ مبارزه با مواد مخدر که با عنوان تبیین برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی ستاد مبارزه با مواد مخدر و با محوریت "یاریگران زندگی، مشارکت اجتماعی و خیرین" برگزار شد، گفت: برابر آخرین برآوردهای انجام شده، تعداد معتادان متجاهر مشمول ماده 16، قانون مبارزه با مواد مخدر سطح کشور، 65 هزار و 620 نفر و در تهران 21 هزار نفر است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: در راستای ساماندهی معتادان متجاهر با ظرفیت‌سازی انجام شده و با راه‌اندازی مراکز جدید از جمله هشت مرکز توسط بسیج و سپاه، یک مرکز توسط سازمان زندان‌ها (فشافویه) و یک مرکز توسط فرماندهی کل انتظامی (سروش)، ظرفیت موجود در استان تهران از 4 هزار به 14 هزار و 450 نفر ارتقاء یافت و ظرفیت نگهداری و درمان از 5 هزار و 940 نفر به 17 هزار و 940 نفر افزایش یافته است.

وی به کشفیات مواد مخدر در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته یک هزار و 80 تن مواد مخدر کشف شد که نسبت به سال گذشته‌ آن، 14 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: 87 درصد کشفیات توسط نیروی انتظامی ، 11 درصد توسط وزارت اطلاعات و دو درصد توسط بسیج انجام شد.

اصلانی با بیان اینکه 75 درصد کشفیات از نوع تریاک و 66 درصد کشفیات‌ در مرزها و استان‌های مرزی بوده است، گفت: 60 درصد کشفیات اطلاعاتی، 34 درصد انتظامی و 6 درصد رزمی بوده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه بامواد مخدر متذکر شد: هفت استان سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی، هرمزگان، فارس، یزد و اصفهان بالاترین میزان کشفیات را در سال گذشته دارا بودند.

اصلانی بیان کرد: ایران تنها کشور اثرگذار دنیا در مبارزه با مواد مخدر و سازمان ملل نیز به آن معترف است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات ارزشمندی با حمایت قوه‌قضائیه در امر مبارزه انجام شده است و سال گذشته 16 هزار میلیارد تومان به بنیان‌های مالی قاچاقچیان مواد مخدر ضربه وارد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: