کد خبر: ۵۴۳۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱

عضو شورای شهر تهران گفت: ۲۵ تا ۴۰ درصد آب آشامیدنی تهران در مسیر انتقال هدر می‌رود و این بیش از کل مصرف آب برخی کشورهای جهان است.

به گزارش شفاف، نرجس سلیمانی در جریان برگزاری شصت و دومین جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک هفته سلامت و گرامیداشت مقام والای شهدای مدافع سلامت در تذکری اظهار کرد: شهر تهران سالانه به دلیل عدم وجود سازوکار تعریف شده، شاهد از دست دادن سلامت و در برخی موارد جان شهروندان خویش است.

وی با بیان اینکه جدای از آلودگی هوا که موجب مرگ‌های روزانه است و هنوز راه حل مطمئن و امکان‌پذیری از جهت دو بعد اقتصادی و عملیاتی، برای آن به دست نیامده است و صرفاً به شکل مُسکِن‌هایی عموما ًطبیعی به جنگ آن می‌رویم تصریح کرد: سلامت و حفظ آن در بخش‌های مختلف باید در اولویت آنی قرار گیرد.

عضو شورای شهر تهران افزود: همچنین با توجه به فروکش کردن موج‌های کرونا و حرکت شرایط محیطی به سمت عادی‌سازی در کلیه مناطق شهری، توجه فوری به فرهنگ‌سازی و پاک‌سازی محیطی برای کودکان الزامی است.

سلیمانی افزود: با توجه به بروز تنش آبی نیازمند مدیریت بهینه آبی هستیم و بجاست شرکت خاکریز آب با اهتمام و توجه مدیران شهری و ساختارهای دولتی مرتبط و وزارت کشور، به اتفاق و در اسرع وقت ساختار موجود را ضمن بهینه‌سازی و ارتقاء، به شرکت مادر تخصصی یا سازمان مشترک تبدیل کنند که لایحه روان آب جایگاه مناسبی برای طرح این موضوع است. 

وی همچنین گفت:  25 تا 40 درصد آب آشامیدنی تهران در مسیر انتقال هدر می‌رود و این بیش از کل مصرف آب برخی کشورهای جهان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: