کد خبر: ۵۴۳۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به ورود معاون اول رئیس جمهور و همچنین دادستانی به ساخت و ساز در اطراف باغ گیاه‌شناسی گفت: ساخت مجتمع‌ مسکونی در کنار این مجموعه ارزشمند کار غلطی است که باید متوقف شود.

به گزارش شفاف، مهدی عباسی در جریان شصت و دومین جلسه شورای شهر تران در تذکری در خصوص ساختمان‌های ناایمن تهران اظهار کرد: 122 ساختمان پرخطر در تهران وجود دارد که برخی از آنها اولویت شماره یک به جهت موقعیت جغرافیایی و موقعیت شهروندان دارد و توقع این است که شهرداری تهران به صورت ویژه و با توجه به ورود دادستانی و قوه قضائیه اقدامات لازم را برای ایمن‌سازی این ساختمان‌ها انجام بدهد.

وی تصریح کرد: در کنار ساختمان‌های ناایمن، مسئله دیگر گودهای رها شده در شهر تهران است که برخی از این گودها در بازه‌های زمانی 8، 10 و 15 ساله در پایتخت رها شده است و از شهرداران مناطق می‌خواهیم نسبت به این مسئله ورود جدی داشته باشند و این گودها را پس از این سالها تعیین تکلیف بکنند.

وی با بیان اینکه چنانچه اقدام عاجلی برای تعیین تکلیف این گودها صورت نگیرد در آینده با مشکل جدی روبرو خواهیم بود گفت: یکی دیگر از گودهایی که بسیار مهم است؛ گود برج میلاد است که باید حتما به این مسئله توجه ویژه‌ای بشود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نیز به بحث ایمنی تاورکرین‌ها اشاره کرد و گفت: این مسئله نیز باید به صورت منظم در نظام پایش قرار بگیرد.

عباسی همچنین به ساخت و ساز در اطراف باغ گیاه‌شناسی اشاره کرد و گفت: این مجموع میراث طبیعی و ملی کشور محسوب می‌شود و به عنوان ارزش ملی است و باید حفظ و صیانت شود و توقع ما از شهرداری منطقه 22 این است که تدبیر لازم را انجام بدهند و با توجه به ورود معاون اول رئیس جمهور و همچنین دادستانی ساخت و ساز مجتمع مسکونی در کنار این مجموعه متوقف بشود چرا که کار بسیار غلطی است و آسیب جدی به باغ گیاه‌شناسی وارد خواهد کرد.

وی همچنین با توجه به اهمیت موضوع بازچرخانی آب در سطح شهر تهران گفت: در این ارتباط نیز ما می‌توانیم در قالب یک طرح، شهرداری تهران را ملزم به ارائه لایحه نحوه بازچرخوانی آب در سطح شه رتهران به شورا کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: