کد خبر: ۵۴۳۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱

رئیس فدراسیون اسکیت با تاکید بر اینکه مسابقات داخلی تمام رشته‌ها برگزار خواهد شد،گفت: تا مشخص شدن زمان برگزاری بازی‌های آسیایی تمرینات خود را ادامه خواهیم داد.

به گزارش شفاف، مجید هنرجو، رئیس فدراسیون اسکیت در خصوص لغو بازی‌های آسیایی هانگژو، گفت: قرار بود چهار رشته فری‌استایل، سرعت، نمایشی و اسکیت‌برد ما در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشند که امید داشتیم حداقل در دو رشته مدال خوشرنگی را برای کشورمان به ارمغان بیاوریم.

وی با بیان اینکه تمامی فدراسیون‌ها برای حضور در این مسابقات تدارک دیده و زحمت بسیاری کشیدند، افزود: مسابقات انتخابی برای تعیین ترکیب نفرات اعزامی به این بازی‌ها برگزار شد و 10 ورزشکار در هر یک از بخش‌های آقایان و بانوان رشته سرعت و 6 ورزشکار هم در هر بخش رشته فری‌استایل انتخاب شدند.

هنرجو با تاکید براینکه مسابقات داخلی تمام رشته‌ها برگزار خواهد شد، ادامه داد: تا مشخص شدن زمان برگزاری بازی‌های آسیایی تمرینات خود را ادامه خواهیم داد و در مسابقات جهانی و آسیایی که برگزار شود شرکت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه که ورزش اسکیت از جایگاه خوبی در میان مردم برخوردار است، اظهار داشت: جامعه آماری ما نشان می‌دهد که استقبال خانواده‌ها از این ورزش بسیار خوب است از این رو بحث همگانی کردن اسکیت از اهمیت برخوردار است و در تلاش هستیم در همین راستا کمیته‌های اسکیت‌برد و اسکوتر فدراسیون را فعال‌تر کرده و همایشی برای اسکیت برگزار کنیم.

هنرجو با بیان اینکه حضور اسکیت در مدارس نیز نقطه عطفی در این رشته می‌تواند باشد، اظهار داشت: در پی برنامه‌ای برای ایجاد همکاری بین فدراسیون اسکیت و فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی هستیم تا بتوانیم استعدادهای این رشته را از کف مدارس پیدا کرده و پرورش دهیم.

رئیس فدراسیون اسکیت در خصوص مربی خارجی نیز بیان داشت: جهت آموزش مربیان به دنبال مربی خارجی برای اسکیت هستیم. همچنین برگزاری اردوی برون‌مرزی در دو رشته سرعت و فری‌استایل را در برنامه داریم و پیگیر این برنامه هستیم تا در صورت شرایط مساعد و تامین مالی آن را جزو برنامه‌های آماده‌سازی برای بازی‌های آسیایی اجرا کنیم.

وی در مورد مشکلات ورزشکاران اسکیت نیز بیان کرد: مشکل ورزشکاران ما تجهیزات و زیر ساخت است مصرف چرخ اسکیت آنها بسیار بالا است. نداشتن مکان تمرینی در تهران برای اردوها و نیاز به رنگ‌آمیزی پیست آزادی تهران از دیگر مشکلات ما است که البته شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی و کمیته المپیک قول مساعد برای رفع این مشکلات داده‌اند که امیدواریم عملی شود.

وی در خصوص رشته‌های اسکیت هاکی روی یخ و اینلاین هاکی نیز، گفت :در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری لیگ این رشته‌ها و برگزاری اردو برای حضور در مسابقات پیش رو هستیم. همچنین توسعه این دو رشته از برنامه‌های ما است و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا یک مربی را در مردادماه به کمپ کره جنوبی جهت آموزش اعزام کنیم.

وی همچنین در خصوص برگزاری المپیادهای استعدادهای برتر اسکیت نیز، افزود: مذاکرات لازم برای برگزاری این المپیاد با دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته و در نظر داریم با برگزاری این المپیاد استان‌ها را به طور کامل فعال کنیم.

هنرجو با بیان اینکه فدراسیون برنامه دارد تا مدرسان را به استان‌ها جهت تربیت مربیان و داوران اعزام کند، گفت: 26 هزار ورزشکار سازمان یافته در اسکیت داریم همچنین رشته برد و اسکیت هاکی روی یخ رشته‌های المپیکی ماست که برای این رشته ها نیازمند زیر ساخت هستیم.

وی رشته اسکیت را یک فرصت در ورزش کشور بیان کرد و افزود: در بعد همگانی و قهرمانی جایگاه خوبی داریم اما نیاز به حمایت و نگاه ویژه‌تری از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: