کد خبر: ۵۴۳۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حالی که ۴۰ کشور روند صعودی کرونا را تجربه می‌کنند وضعیت کنترل کرونا در ایران مطلوب است.

به گزارش شفاف، سعید کریمی امروز در آیین گرامیداشت هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: شعار هفته سلامت "سلامت ما، سلامت سیاره ما" است و از همین شعار می‌توان فهمید عوامل موثر بر سلامت، گسترده‌اند؛ شعار وزارت بهداشت دولت جدید نیز عدالت و تعالی نظام سلامت است‌.

وی افزود: وضعیت کنترل کرونا در کشور خوب و مطلوب است و زحمات بسیار زیادی در این راستا کشیده شده است؛ در حالی که در هفته گذشته 40 کشور روند صعودی کرونا داشته‌اند و 14 کشور، مواردشان دو برابر شده است، ایران فوتی‌های تک رقمی ثبت می‌کند؛ کشورهایی مانند کره، المان، فرانسه، امریکا روند صعودی دارند و امروز می‌بینیم علیرغم ادعایشان دچار گرفتاری هستند.

وی ادامه داد: در ایران واکسیناسیون گسترده و اجرای پروتکل‌های درمانی بسیار موفق بود و در دنیا بسیاری از کشورها، دسترسی به واکسن ندارند اما ما به اتباع خارجی نیز واکسن کرونا را تزریق کردیم.

کریمی با اشاره به اقدامات انجام شده در وزارت بهداشت تصریح کرد: نسخه الکترونیک از دی ماه شروع شد و به خوبی پیش رفته است؛ بیش از 45 بیمارستان و 55 مرکز درمانی از دی ماه سال گذشته تجهیز و ساخته شده است.

وی اضافه کرد: پوشش همگانی بیمه با هدف کاهش پرداخت از جیب مردم در حال انجام است و تلاش می‌کنیم تا فشار در بخش درمان از روی دوش مردم برداشته شود.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در زمینه بیماران خاص و صعب‌العلاج در تلاش هستیم تا پوشش بیمه‌ای را کامل کنیم؛ در زمینه ناباروری شبکه سطح‌بندی شده لحاظ شده و درمورد ماندگاری پزشکان در مناطق محروم اقداماتی در دست انجام است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: