کد خبر: ۵۴۳۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷

یاسر احمدوند گفت:‌ از کاغذهای کشف شده اخیر تنها هزار و ۲۰۰ تن متعلق به وزارت ارشاد است. همچنین دو هزار و ۷۰۰ تن کاغذ بیش از یکسال است که در اختیار قوه قضائیه است. امیدواریم زودتر این کاغذها در اختیار وزارتخانه قرار گیرد.

به گزارش شفاف، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت و گویی،‌ از ورود محموله هزار و 200 تنی کاغذ به وزارت فرهنگ و ارشاد خبر داد و گفت:‌ این محموله روز گذشته تحویل وزارت ارشاد شد و طی روزهای آینده این محموله بین ناشران توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد:‌کاغذهایی که طی یک ماه گذشته در کشور کشف شده کاغذهایی است که تاجران وارد کشور کرده‌اند،‌ ارتباط به وزارت ارشاد ندارد و مربوط به ارزهای ترجیحی نیست. بیش از دو سال است که وزارت ارشاد ارز ترجیحی برای کاغذ نداشته است.

احمدوند تصریح کرد:  این خطا را هم در گفت‌وگوی برخی از مسئولان و هم در برداشت‌های عمومی دیده می‌شود و برداشت این است که این کاغذها مربوط به وزارت ارشاد است،‌ خیر مربوط به وزارت ارشاد نیست،‌ وزرات ارشاد روز گذشته یک محموله هزار و 200 تنی را تحویل گرفت و دو هزار و 700  تن دیگر کاغذ در تهران وجود دارد که بیش از یک‌سال است در اختیار قوه قضائیه است و امیدواریم قوه قضائیه مساعدت کند تا زودتر این کاغذ در اختیار وزارت ارشاد قرار گیرد.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به جلسات متعدد در خصوص کاغذ در وزارت ارشاد با حضور وزیر گفت: اکنون مسئله اصلی ما این است که تولید کاغذ در کشور آغاز شود،‌ مذاکرات و بازدیدهایی هم با کارخانه‌های تولیدی داشته‌ایم.

وی در پاسخ به اینکه چرا وزارت ارشاد با کارخانه مازندران قرارداد نمی‌بندد‌، یادآور شد:‌ ما بدنبال کاهش قیمت تمام شده در کشور هستیم،‌ در این زمینه قرار است جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور برگزار کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: