کد خبر: ۵۴۳۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

رئیس پلیس تهران از طرح ویژه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برای پاکسازی پارک‌های تهران خبر داد و گفت: بالغ بر دو هزار پارک شناسایی شده‌اند که از لوث وجود اوباش و خرده‌فروشان موادمخدر پاکسازی خواهند شد.

به گزارش شفاف، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای پنجاه و پنجمین مرحله از طرح رعد توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ، با اشاره به دستاوردهای طرح مذکور اظهار کرد: در این طرح بالغ بر سه هزار و 900 فقره از اموال مسروقه کشف، 33 باند منهدم، 833 متهم بازداشت و به 923 پرونده رسیدگی شد.

به گفته رئیس پلیس تهران، ارزش اموال مسروقه مکشوفه در پنجاه و پنجمین مرحله از طرح رعد بالغ بر 24 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

این مقام انتظامی از کشف 139 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه، سه قبضه سلاح جنگی و شکاری و 58 قبضه سلاح سرد نامتعارف که عمدتاً در سرقت‌ها و زورگیری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، از متهمان در طرح مذکور خبر داد و گفت: در این طرح 85 پاتوق سارقان و محل‌های فروش اموال مسروقه، همچنین هشت پاتوق مالخران پاکسازی شد.

وی ضمن هشدار به مالخران اموال مسروقه و افرادی که در گوشه و کنار شهر اقدام به جمع‌آوری و فروش اموال بی‌نام و نشان، بدون مدرک و سند می‌کنند، متذکر شد: هیچ حاشیه امنی را برای این افراد نمی‌گذاریم، تمام این اموال جمع‌آوری خواهد شد و در صورت اثبات اینکه اموال مذکور از کجا به دست آمده است، حتماً به عنوان مالخر و شریک جرم سارقان به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

رحیمی افزود: در طرح مذکور 108 پاتوق فروشندگان مواد مخدر و معتادان متجاهر پاکسازی و 54 نفر از اراذل و اوباش بازداشت شدند.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ 32 درصد از سارقان بازداشت شده در طرح مذکور سارق قطعات، لوازم و تجهیزات وسایل‌نقلیه، 19 درصد سارق اماکن خصوصی و دولتی، 9 درصد قاپ‌زن، چهار درصد سارق آپارتمان و ویلا و 18 درصد سارق مغازه، وسایل‌نقلیه، سیم و کابل، دریچه‌های فاضلاب و لوازم ترافیکی بوده‌اند و 18 درصد این سارقان نیز حین سرقت بازداشت شدند.

وی با اشاره به اعتراف سارقان به 511 فقره سرقت گفت: در پنجاه و پنجمین مرحله از طرح رعد در پاکسازی از نقاط آلوده 281 خرده‌فروش مواد مخدر نیز بازداشت شدند.

رحیمی، بازداشت 31 قاچاقچی کالا و کشف 124 هزار انواع و اقسام کالای قاچاق به ارزش 10.5 میلیارد تومان را از دیگر دستاوردهای این طرح برشمرد و از کشف هزار و 147 لیتر مشروبات الکلی در این طرح خبر داد.

رئیس پلیس تهران از طرح ویژه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برای پاکسازی پارک‌های تهران خبر داد و بیان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان، طرح ویژه‌ای را برای پارک‌های تهران درنظر گرفته و بالغ بر دو هزار پارک در این طرح شناسایی شده‌اند؛ در این طرح پارک‌ها از لوث وجود اوباش و خرده‌فروشان موادمخدر، توسط کلانتری‌ها و یگان امداد مخصوصاً در بعدازظهرها پاکسازی‌ خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: