کد خبر: ۵۴۴۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸

رئیس سازمان نظام پزشکی بر لزوم تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و آموزشی و مدون شدن تجارب درمانی دوران کرونا تأکید کرد.

به گزارش شفاف،‌ محمد رئیس‌زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی در همایش ملی کووید19 اظهار کرد: بیش از 200 شهید مدافع سلامت در ایام کرونا تقدیم شده است.

وی افزود:‌ باید زیرساخت‌های خود در عرصه بهداشتی، درمانی و آموزشی را تقویت کنیم تا در حوادث آینده زیرساخت‌های مستحکم‌تری داشته باشیم و تجارب و روش‌های درمانی خود در دوران کرونا را باید مدون کنیم. لازمه این کار، برگزاری دوره‌های بازآموزی است. در حوزه افزایش مهارت‌های جامعه پزشکی وزارت بهداشت و سازمان، مسئولیت خطیری دارند و اگر جامعه پزشکی از نظر علمی به روز نباشد، سرمایه‌های اجتماعی از دست می‌رود.

وی ادامه داد: اینکه یک پزشک تا چه سنی می‌تواند کار و طبابت کند و اتاق عمل برود و ضوابط طبابت و بازآموزی‌ها باید چطور باشد، نیازمند اصلاح است. در این زمینه قبلاً ورود نکرده‌ایم و لازم است با کمک وزارت بهداشت و به‌ویژه انجمن‌های علمی این موضوع بررسی شده و علمی‌تر عمل کنیم.

گسترش زیرساخت‌های آموزش پزشکی در ایام کرونا

در ادامه ابوالفضل باقری‌فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: کووید19 دنیا را تعطیل کرد و دانشگاه‌ها نیز از این امر مستثنی نبودند اما کرونا نقطه عطفی در آموزش پزشکی بود زیرا تکنولوژی‌های جدیدی به کمک آموزش آمد. در دوران کرونا علی‌رغم همه مشکلاتی که ایجاد شد زیرساخت‌های آموزشی به خوبی گسترش یافت.

وی افزود:‌ آموزش مجازی تعطیل نخواهد شد. از تکنولوژی‌های جدید بیش از ٨� درصد شبیه‌سازهای هوشمند آموزش پزشکی در حوزه‌های مختلف سلامت به‌ویژه در حوزه درمان در داخل کشور تولید و ساخته می‌شود و از تکنولوژی واقعیت مجازی VR و AR برای آموزش دانشجویان پزشکی استفاده می‌کنیم تا کمتر نیاز به حضور برای آموزش باشد.

به گفته معاون آموزشی وزارت بهداشت استفاده از تکنولوژی نوین باعث شد عدالت آموزشی گسترش پیدا کند و دانشجویان در شهرهای کوچک توانستند از فرصت کلاس‌های استادان برتر در دانشگاه مطرح کشور در شهرهای کوچک بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: