کد خبر: ۵۴۴۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به جنگ نرم در عصر جدید، ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید مؤسسه تبیان شاهد قدرتمندتر شدن آن مؤسسه در جهت خدمت‌رسانی به خانواده‌ها باشد.

به گزارش شفاف، آیین تودیع کمیل خجسته و معارفه سید رضا کاظمی مدیر عامل مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با حضور حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی، قائم مقام سازمان به همراه جمعی از مدیران سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری، در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

حجت الاسلام قمی در این مراسم با تقدیر از خدمات دکتر خجسته گفت: خوشبختانه یکی از مؤسساتی که همواره پر برکت بوده، مؤسسه تبیان است که باید از مدیران گذشته آن همچون دکتر عسگری، دکتر طالب‌پور و هیأت مدیره این مؤسسه تشکر کرد. این درحالی است که در طول سه سال و نیمی که دکتر خجسته مدیریت این بخش را برعهده داشتند، اتفاقات مبارکی افتاده و این مراسم به منزله  قدردانی از زحمات دکتر خجسته است.

وی افزود: تلقی ما این است که  دوره مدیریتی سه ساله است واگر قرار باشد اتفاقی رخ بدهد، این زمان کافی است و خوشبختانه در دوران مدیریت آقای دکتر خجسته، شاهد اتفاقات خوبی بودیم و ان‌شاالله اتفاقات بهتری را هم در دوره جدید شاهد خواهیم بود.

حجت‌الاسلام محمد قمی، با اشاره به جنگ نرم و جنگ رسانه‌ها در عصر جدید ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید مؤسسه تبیان، شاهد قدرتمندتر شدن این مؤسسه در جهت خدمت‌رسانی به خانواده‌ها باشیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: چند سال قبل که در جلسه‌ای محضر مقام معظم رهبری بودیم، یکی از کسانی که در محضر رهبری صحبت کردند، آقای دکتر کاظمی بود که تحلیل ایشان مورد رضایت حضرت آقا  قرار گرفت و  آقای دکتر جلیلی که امروز ریاست دانشگاه صنعتی شریف را برعهده دارد و در کنارمن نشسته بودند، به من گفتند اگر حرف‌های آقای کاظمی جدی گرفته شود، حتماً اتفاقات مفیدی خواهد افتاد و امروز روز این اتفاقات است.

 سیدرضا کاظمیمدیر عامل جدید تبیان نیز طی سخنانی از تلاش‌های دکترخجسته و همکارانش تشکر کرد و اظهار داشت: تبیان یکی از مجموعه‌هایی است که همیشه در لایه‌های فناوری ــ تبلیغی کشور جای خاصی داشته است و همه ما تجربیات خوبی در نوجوانی از تبیان در خاطر داریم و باید این سرمایه بزرگ توسعه یابد. مسیر ما سربازی برای انقلاب و رهبری است و مؤسسه تبیان یکی از مجموعه‌هایی است که به خاطر اتصال به سازمان تبلیغات اسلامی، همواره مورد توجه بوده و بنای ما توسعه این مسیر است و لازم است که رویکردهای جدیدی برای دستیابی به این مسیر تعریف شود و بی‌شک حوزه زنان، مادران، نوجوانان و جوانان باید تقویت شوند. بخش اعظمی از جهاد تبیین به کمک نوجوانان و جوانان رقم خواهد خورد. اگر بخواهیم شاهد اتفاقات جدیدی در بین مخاطبین خود باشیم، حتماً باید «نوآور» باشیم  و با کمک ابزار رسانه می‌توانیم به مخاطب میلیونی دست پیدا کنیم.

به گزارش شفاف، سیدرضا کاظمی دانشجوی دکترای تخصصی (PHD) مدیریت تکنولوژی گرایش مدیریت نوآوری دانشگاه تهران است و کارشناسی ارشد فلسفه علم را از دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ کرده است. او همچنین فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی مکانیک است. کاظمی همچنین نخبه تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و دارنده رتبۀ 75 کنکور سراسری ریاضی فیزیک در سال 1387 بوده است.

همچنین در سوابق اجرایی و مدیریت کاظمی، معاون راهبری بنیاد سپهر تبلیغ نوین سازمان تبلیغات اسلامی، بنیانگذار، مدیرعامل سابق و عضو هیئت مدیره مجموعه دانش‌بنیان مرکز نوآوری فرهنگی امید که اولین شتاب‌دهنده فرهنگی ــ‌رسانه‌ای کشور است، نایب رئیس هیئت مدیره صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع فرهنگی سپهر، رئیس هیئت مدیره مدرسه هنر و رسانه آینه، عضو هیئت مدیره مرکز تخصصی راوینو، نایب رئیس هیئت مدیره آژانس تبلیغاتی رسا، مدیر منابع انسانی مؤسسه سفیر فیلم و مسئول واحد توانمندسازی قرارگاه شهید باقری سازمان بسیج دانشجویی دیده می‌شود.

در بخشی از متن حکم انتصاب کاظمی که از سوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی انتخاب شده آمده است: «با توجه به تجمیع قوای رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی و لزوم توسعه تبلیغ ارزش‌های دینی و انقلابی در یک انسجام کلی، لازم است مؤسسه تبیان با هماهنگی کامل سازمان رسانه‌ای سپهر در فصل نوین حرکت خود در به ثمر نشاندن پروژه‌های گذشته، ایجاد جریان پویا و موثر محتوایی به ویژه در حوزه خانواده، زنان، کودک و نوجوان با استفاده از رسانه و فناوری‌های نو به قطب تولید محتوای اثرگذار فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای برای مخاطب حداکثری با تأکید بر بهره‌مندی از فضای مجازی اقدام کند.»

انتهای‌پیام/

 
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: