کد خبر: ۵۴۴۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵

شبکه تلویزیونی تی آر تی هابر ترکیه گزارش داد، ترکیه مرحله فعال رزمایش شیر دریایی-۲۰۲۲ را در مرز با یونان با هدف بهبود کیفیت و کارایی عملیات جستجو و نجات در سواحل دریای اژه آغاز کرد.

به گزارش شفاف، مرحله فعلی رزمایش شیر دریایی-۲۰۲۲ که توسط فرماندهی گارد ساحلی ترکیه برگزار می‌شود در آب‌های بین المللی دریای اژه و حریم هوایی ترکیه در محدوده منطقه جستجو و نجات این کشور در حال برگزاری است.

اهداف اعلام شده این رزمایش افزایش توانایی واحدهای جستجو و نجات و مراکز هماهنگی ترکیه برای انجام عملیات مشترک، شناسایی و رفع مشکلات احتمالی در منطقه است.

به گزارش تی آر تی، فاز فعال شامل هلیکوپترهای جستجو و نجات، هواپیماهای ترابری، هواپیماهای جنگی، ناوها و قایق های گشتی سریع نیروهای مسلح ترکیه و نیروهای امنیتی جمهوری خودخوانده ترک قبرس شمالی است.

دریای اژه که دریای مشترک ترکیه و یونان است، چندین دهه است که منطقه مناقشه دو کشور بوده است. یونان از تعداد زیادی مهاجر غیرقانونی که از طریق مرز دریایی با ترکیه وارد این کشور می شوند، به شدت متاثر شده است. باندهای قاچاق انسان به طور مرتب مهاجران غیرقانونی را از یک ایالت به ایالت دیگر می‌آورند. گارد ساحلی یونان روز یکشنبه اعلام کرد که ۱۰۶ مهاجر غیرقانونی پس از نجات از یک قایق غرق شده به جزیره کوس یونان در دریای اژه رسیدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: