کد خبر: ۵۴۴۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

سرمربی پیشین تیم ملی وزنه‌برداری گفت: بهترین کاری که وزیر ورزش می‌تواند انجام دهد صدور حکم مادام‌العمر برای رئیس فعلی است.

به گزارش شفاف، کوروش باقری در گفت و گویی درخصوص اعزام تیم دونفره وزنه‌برداری به مسابقات جوانان جهان اظهار داشت: قطعا پتانسیل وزنه‌برداری مردان ایران فقط یک نفر نیست و بیشتر است. جوان ما علیرضا یوسفی طلا گرفته و رکورد جهان را زده و من به نوبه خودم این طلا را تبریک می‌گویم. بدون کوچکترین درصد خطا می‌شد این موضوع را پیش‌بینی کرد، ولی اینکه تیم فقط با یک وزنه‌بردار به جوانان جهان برود جای سوال دارد که ما چه کردیم که الان این اتفاق افتاده است.

وی افزود: دو وزنه‌برداری که رفتند رکوردهای فوق‌العاده‌ای داشتند. آنها در بُعد فنی خوب کار کردند ولی به لحاظ مدیریتی پتانسیل وزنه‌برداری ایران یک نفر نیست، این یک فاجعه بزرگ است در بخش مردان یک نفر به مسابقه اعزام شود. در گذشته صحبت که می‌شد می‌گفتند تیم کِیفی می‌فرستیم، اگر تنها وزنه‌بردار کیفی ما یوسفی است، پس ما افت کردیم و حرف زدن هم زیاد فایده ندارد. راجع به بانوان هم من اصلا صحبتی نمی‌کنم. رویه‌ای که فدراسیون و وزارت ورزش در پیش گرفتند  به گونه‌ای است که فکر می‌کنم هرچقدر حرف نزنیم، بهتر باشد.

قهرمان سابق وزنه‌برداری با انتقاد از اتفاقاتی که سال گذشته برای فدراسیون اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: به نظر من وزارت ورزش باید حکم مادام‌العمر برای ریاست فدراسیون وزنه‌برداری بزند تا  تکلیف ریاست این فدراسیون مشخص شود و زیرمجموعه‌اش بدانند که هر نتیجه‌ای گرفته شد و هر اتفاقی افتاد او هست و تکلیف خودتان را بدانید. اگر این اتفاق رخ دهد وضعیت برای وزنه‌برداری بهتر از موقعیت کنونی است.

باقری گفت: وزارت ورزش حکم بازنشستگی رئیس فدراسیون را زد اما بعد حکم خودش را نقض کرد، این موضوع دیگر لوث شده و صحبت در مورد آن بی‌فایده است. بهترین کاری که وزارت ورزش می‌تواند حالا انجام دهد این است که حکم مادام العمر را برای علی مرادی بزند تا همه کسانی که دور وزنه‌برداری هستند بدانند مرادی تا زمانی که هست، ریاست این فدراسیون را برعهده دارد.انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: